پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۱۲/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۵:۳۹ - اذان مغرب:۱۹:۵۶:۲۵

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ساعت ۳:۲۶

حمایت طرح‌های پژوهشی از راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است

فاروج من-فرماندار شهرستان فاروج امور پژوهشی و تحقیقاتی و عملیاتی کردن آن را یکی از راه‌های رسیدن به اقتصاد مقاومتی دانسته و گفت با توجه به اینکه اعتبارات پژوهشی سقف شهرستانی ندارد از تمام پژوهشگران شهرستان فاروج دعوت می‌کنیم تا طرح‌های خود را به دستگاه‌های مربوط ارائه دهند.
حمایت طرح‌های پژوهشی  از راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است,

به گزارش عصراترک به نقل از فاروج من ؛هادی رجایی نیا در گفتگو با خبرنگار فاروج من امور پژوهشی و تحقیقاتی را یکی از مسیرهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی دانست که نیاز به توجه زیادی دارد، وی مردم ایران را به لحاظ هوش و ذکاوت در ضریب بالایی توصیف کرده و گفت جوانان ایرانی در هر المپیاد بین‌المللی که شرکت می‌کنند رتبه‌های خوبی کسب کرده که این نشان از خلاقیت، نوآوری در آنان است.

رجایی نیا عملیاتی و اجرایی شدن پژوهش‌ها را مهم‌ترین قسمت هر پژوهش عنوان کرده و گفت که این حلقه باید اتصالش قوی‌تر از باقی قسمت‌ها باشد، امروز هم این‌طور نیست که این قسمت غیرفعال است اما نیازمند این است که جدی‌تر و محکم‌تر از قسمت‌های دیگر فعالیت کند.

فرماندار شهرستان فاروج اعتبارات بخش پژوهش را استانی اعلام کرده و گفت که این اعتبارات این‌گونه نیست که در شهرستان‌ها توزیع شود ولی این اعتبارات به‌صورت متمرکز در دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد و هرکدام از پژوهشگران که بخواهند می‌توانند طرح خود را مرتبط با هر دستگاه اجرایی از طریق همان دستگاه با رعایت سلسله‌مراتب از شهرستان پیگیری کنند.

اعتبارات پژوهشی سقف شهرستانی ندارد

رجایی نیا بابیان این مطلب که اعتبارات پژوهشی سقف شهرستانی ندارد و هر کس به این عرصه ورود پیدا کند می‌تواند از این اعتبارات استفاده بکند درخواست کرد در سطح دانش آموزان، دانشجویان و سایر کسانی که علاقه‌مند به موضوعات پژوهشی هستند این را اعلام کنند که ما موضوع را پیگیری کرده و بتوانیم از اعتبارات بخش پژوهشی استفاده کنیم.

وی بالفعل کردن امور تحقیقاتی و پژوهشی را وظیفه دستگاه‌ها در سطح شهرستان دانست و ادامه داد تا امروز چندین جلسه در این زمینه و بازدیدهایی نیز از سطح شهرستان و پژوهشگران جوان و حمایت‌های تسهیلاتی و سایر مشوق‌ها نیز از طریق پارک علم و فناوری و صندوق کارآفرینی امید داشته‌ایم.

فرماندار شهرستان فاروج ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از تمام پژوهشگران گفت که هرکدام از عزیزان که طرح، ابتکار، ابداع و پژوهشی دارند و برای بالفعل کردن و وارد بازار کار شدن آن می‌خواهند قدم بردارند، دستگاه‌های اجرایی شهرستان این آمادگی راداریم که از این طرح‌های حمایت‌های عملیاتی هم داشته باشیم و آن پژوهش، ابداع و نوآوری که انجام داده‌اند وارد بازار کار شود.

5 مورد طرح پژوهشی طی سال گذشته در شهرستان معرفی‌شده است

هادی رجایی نیا طرح‌های پژوهشی ارائه‌شده در سال گذشته را 4 الی 5 مورد اعلام کرده و گفت که یک مورد آن‌ در حوزه امور دام بوده و موارد دیگر نیز در حوزه الکترونیک بودند، راهنمایی‌های لازم صورت گرفته تا طبق روال اداری حمایت‌های تسهیلاتی لازم از این پژوهشگران صورت گیرد.

وی مهم‌ترین طرح پژوهشی اجراشده در شهرستان را امور دامی دانست زیرا با بافت شغل مردمی روستاها و اولویت اول توسعه شهرستان که کشاورزی است انطباق دارد و گفت که این مجموعه به‌عنوان ‌یک‌نفری که می‌تواند خودش مدرس و آموزش‌دهنده در این رشته در سطح استان باشد معرفی کردیم والان در سطح استان از طرفت این پژوهشگر استفاده می‌کنند؛ ما نیز برای اقتصادی کردن طرح پژوهشی ایشان حمایت‌های مالی را از آن داشتیم.

رجایی نیا وضعیت این طرح را نسبتاً خوبی ارزیابی کرده و گفت این طرح هنوز هم نیاز به حمایت دارد و برنامه‌ها و پیش‌بینی‌هایی نیز در بخشی از اعتبارات برای آن در نظر گرفته‌شده است.

 وی در رابطه با موضوع این طرح توضیح داد تولید دام چند قلو زا مبحث این طرح است، یکی از جوانان همین شهرستان که دارای تحصیلات ارشد علوم دامی است توانسته طرحی را ارائه کند که گوسفندها با تغییرات ژنتیکی ایجادشده چندقلوزایی را داشته باشند و همین باعث افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام‌شده خواهد شد و دام‌های تولیدشده هم بازار فروش خوبی دارند.

انتهای پیام./

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک