چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۲۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۶:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۳۱ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۳۷
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۹ - ساعت ۷:۴۸
رئیس مرکز بهداشت بجنورد:

کلاس های مشاوره پیش از ازدواج ۸ ساعته شد

رئیس مرکز بهداشت بجنورد از افزایش کلاس های مشاوره پیش از ازدواج برای زوجین به 8 ساعت خبرداد وگفت: پیش از ین این کلاس ها برای زوجین 2ساعته بود که به منظور کارآمدی بیشتر این زمان طولانی شد.
کلاس های مشاوره پیش از ازدواج 8 ساعته شد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، دکتر مریم پورآدینه، رئیس مرکز بهداشت بجنورد در نشست خبری تفاهم نامه سه جانبه آموزش زوجین حین ازدواج با معاونت بهداشت،جهاد دانشگاهی و قوه قضایی استان به کلاس های مشاوره قبل از ازدواج در مرکز بهداشت بجنورد اشاره کرد وگفت: درگذشته زوجین در اوایل زندگی یک کلاس 2 ساعته را در مرکز بهداشت به عنوان مشاوره حین ازدواج می گذارند.

وی تصریح کرد: باتوجه به رواج معیارهای ناپسند که منجر به افزایش طلاق در جامعه شده اقدام به تغییرات کلاس های آموزشی حین ازدواج کردیم تا افرادی که تازه وارد مرحله زندگی مشترک می شوند آموزش های لازم از قبیل تعاملات در درون خانواده ها، اطلاعات اخلاقی نسبت به یکدیگر و رابطه های متقابل برخوردار شوند.

وی با اشاره به این که درگذشته زوجین بعد از اعلام نتایج آزمایش همان روز اقدام به عقد می کردند، گفت: حال با شرایط جدید بعد ازانجام آزمایش به مدت دو روز طی 8 ساعت دوره آموزشی حین ازدواج می گذارنند و سپس می توانند برای عقد اقدام کنند.

پورآدینه به برگزاری کلاس های حین ازدواج در مراکز جهاد دانشگاهی اشاره وخاطرنشان کرد: طی برنامه ریزی با جهاد دانشگاهی این کلاس ها در راستای کاهش طلاق و افزایش مدت زندگی مشترک، افزایش حقوق زندگی زوجین  جهاد دانشگاهی برگزار شده است.

دکتر هاشمی ، معاون بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه آموزش زوجین درحین ازدواج با معاونت بهداشت،جهاد دانشگاهی و قوه قضایی خراسان شمالی  برای اولین بار در کشور خبرداد و گفت: هم اکنون این طرح  درمرکز استان بجنورد به مدت دو روز است که درحال اجراست.

 

رضایتمندی بیش از 80 درصد زوجین کلاس های حین ازدواج

عباسی، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی خراسان شمالی نیز با اشاره به آموزش 4 هزار و 600 زوج در حین ازدواج در این دانشگاه، گفت: این دوره آموزشی با بیش از 55 نفر ساعت با حضور 50 مشاوره درشهرستان بجنورد انجام شده است.

وی  آموزش بهداشتی، حقوقی ، مهارت های زندگی و... را ازجمله آموزش دوره های آموزشی حین ازدواج زوجین دراین دانشگاه اعلام کرد.

عباسی از اظهار رضایتمندی بیش از 80 درصد زوجین شرکت کننده در دوره های آموزشی حین ازدواج مرکز جهاد دانشگاهی خبرداد وگفت: باید تلاش کنیم این آموزش ها در خانواده ها تبدیل به یک فرهنگ شود.

انتهای پیام/ب

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک