سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۹:۳۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۳۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۸۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ - ساعت ۷:۱۱
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد:

صفی آباد به حلقه دشت های ممنوعه بحرانی آبی پیوست/ سال سخت آبی برای خراسان شمالی در پیش است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: امسال دشت صفی آباد از لیست دشت های ممنوعه آبی استان به لیست دشت های ممنوعه بحرانی آبی استان وارد شد.
صفی آباد به حلقه دشت های ممنوعه بحرانی آبی پیوست/ سال سخت آبی برای خراسان شمالی در پیش است,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، ابراهیم علوی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: با کاهش بارندگی ها و تداوم خشکسالی ها در استان، امسال دشت صفی آباد نیز از لیست دشت های ممنوعه آبی استان به لیست دشت های ممنوعه بحرانی آبی استان وارد شد.

به گفته علوی، هم اکنون دشت های جاجرم، اسفراین، شیروان و صفی آباد در لیست دشت های ممنوعه بحرانی آبی استان قرار دارند.

وی افزود: دشت های سملقان، رباط، بجنورد و شوقان نیز در فهرست دشت هایی ممنوعه آبی و دشت های غلامان، مانه و قره میدان نیز در فهرست دشت های آزاد آبی استان قرار گرفته اند.

وی در ادامه به سدهای استان نیز اشاره کرد و گفت: در خراسان شمالی تاکنون هفت سد شامل بیدواز، چری، غلامان، شیرین دره، شورک، بارزو و گلول تکمیل و به بهره برداری رسیده اند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی افزود: در حال حاضر در پشت این سدها 56 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده است که 45 میلیون متر مکعب آن متعلق به سد شیرین دره و 11 میلیون متر مکعب دیگر نیز در شش سد دیگر که یاد شدند، ذخیره شده اند.

وی با تصریح بر این مطلب که این مقدار آب ذخیره در این سدها، فقط 25 درصد از حجم ذخیره آبی این سدها را تشکیل می دهد، اعلام کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها، تداوم خشکسالی، افزایش گرمای هوا و تبخیر آب در استان، سال آینده، سال بسیار سخت آبی استان خواهد بود.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخن خود با اشاره به کاهش 53 درصدی بارندگی های امسال در خراسان شمالی، گفت: از ابتدای مهر ماه امسال از انتقال آب از سدهای بیدواز و بارزو در شهرستان های اسفراین و شیروان جلوگیری شد.

وی افزود: تامین آب شهرهای اسفراین و شیروان از محل از چاه های شهرهای اسفراین و شیروان به شبکه انتقال آب این دو شهر انجام گرفت تا از هم اکنون بحران آب سال آینده این دو شهر مدیریت شوند.

علوی در خاتمه به 9 پروژه در دست اجرای شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: این پروژه ها شامل آبرسانی به شهرک صنعتی اسفراین، بند کوشکی ترکمن، انتقال تصفیه خانه بجنورد، بند انحرافی کیکانلو، انتقال پروژه پساب اسفراین، بند انحرافی و کانال انتقال آب اینچه سفلی، بند زیرزمینی راستقان، بند امانلی، بند انحرافی و کانال انتقال آب آق مزار هستند که تمکیل و بهره برداری از آنها به 31 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی نیاز دارد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک