سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ - ساعت ۲:۴۵
پایگاه خبری جاجرم گزارش می دهد؛

مشکل قطعی آب روستاهای جاجرم چیست؛ مصرف مردم، لوله های فرسوده یا تدبیر مسئولان

وضعیت آبرسانی به بعضی از روستاهای شهرستان جاجرم مطلوب نیست تا جایی که این مسئله گلایه اهالی روستاها را به دنبال داشته است.
مشکل قطعی آب روستاهای جاجرم چیست؛ مصرف مردم، لوله های فرسوده یا تدبیر مسئولان,

به گزارش عصراترک به نقل از پایگاه خبری جاجرم،  وجود رسوبات، فرسودگی لوله‌های انتقال و  هدر رفت آب در پی ترکیدگی خطوط دست به دست هم داده تا برای روستاییان نگرانی هایی را داشته باشند تا جایی که این مسئله گلایه اهالی روستا را به دنبال داشته است.

یکی از شهروندان روستای قلی گفت: حدود دوسال است که آب شرب قسمتی از روستای قلی قطع می شود و در بیست و چهار ساعت حدود چهار ساعت آب داریم آن هم از ساعت دوازده شب به بعد است.

وی گفت: آب روستای ما در تابستان ها هم قطع می شود و همیشه مشکل آب داریم. امیدواریم مسئولین هرچه زودتر مشکل قطعی آب را برطرف کنند.

یکی از اهالی روستای قراجه رباط شوقان ابراز داشت: در روستای قراجه رباط زندگی می کنیم و  حدود سه روز است آب شرب نداریم.
 
رضایی گفت: متاسفانه لوله کشی خطوط کرنخ به جلگه شوقان به خاطر بی کیفیتی لوله ها هر ماه ترکیدگی دارد. لطفا به گوش مسئولین برسانید تا مشکلات ما در این زمستان کمتر شود.

 

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم، در مورد قطعی مکرر آب شرب روستای قلی ابراز داشت: آب شرب روستای قلی با 352 خانوار و جمعیتی بالغ بر 1298 نفر واقع در بخش سنخواست شهرستان جاجرم، از مجتمع آبرسانی شهید چمران تامین می شود. لذا به علت گذشت بیش از 15 سال از عمر مفید پروژه و افزایش جمعیت، با بروز مشکلاتی در مجتمع مذکور مواجه شده ایم. که در اوج مصرف و مخصوصا در فصل تابستان با کمبود و یا قطعی آب مواجه هستم.

وی گفت: با پیگیری های صورت گرفته و تخصیص اعتباری که در سال 95 به مجتمع مذکور اختصاص داده شد، حدود یک کیلومتر از خط انتقال و تقویت پمپ های ایستگاه های پمپاژ روستای قلی و کلاته موری انجام شد.

گرایلو با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبار در سال جاری مشکلات عمده از قبیل تعویض 7 کیلومتر خط انتقال و 3 کیلومتر شبکه توزیع و مرمت فنس کشی ها و اتاقک های پمپاژ انجام خواهد شد افزود: نوسان برق در محل چاه مجتمع نیز مزید بر علت شده که هزینه های زیادی را بر راهبری شبکه آبرسانی تحمیل نموده است.

وی درخصوص بی آبی وقطعی روستای قراجه رباط شوقان گفت: در اوایل سال جاری یک حلقه  چاه با آبدهی مناسب جهت رفع مشکل کمبود آب مجتمع ناویا و بخش شوقان حفاری و به بهره برداری رسیدکه مشکل کمبود آب  برطرف شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان جاجرم درخصوص اتفاقات خطوط انتقال تصریح داشت: باتوجه به عدم کیفیت لوله های کارشده  درسال۸۶ مقدار۸کیلومتر از لوله های فوق تعویض گردیده وپیگیری های حقوقی نیز دراین خصوص ادامه دارد .

وی گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش سطح منابع آبی و هدر رفت بسیار زیاد آب شرب و همچنین بدلیل فرسودگیهای بیش از حد شبکه توزیع و انتقال خواهشمندم مسئولین استان نگاه ویژه ای به شهرستان جاجرم  و روستاهای آن داشته باشند که آب این مایه حیاط به آسانی هدر نرود و مردم زحمت کش و پرتلاش روستایی ازنعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار باشد.

انتهای پیام

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک