چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۲۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۶:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۳۱ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۳۷
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ - ساعت ۳:۵۰
رئیس تامین اجتماعی جاجرم:

۷۰ بیمه شده آلومینای جاجرم از شرایط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور بهره مند هستند

رئیس تامین اجتماعی شهرستان جاجرم از بهره مندی   70 بیمه شده شرکت آلومینای جاجرم از شرایط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور طی سال جاری خبرداد.
70 بیمه شده آلومینای جاجرم از شرایط بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور بهره مند هستند,

محمد جواد بهروز، رئیس شعبه تامین اجتماعی جاجرم در گفتگو با خبرنگار عصر اترک تعداد بازنشستگان شرکت آلومینای جاجرم را از سال 95 تاکنون 70 بازنشسته اعلام کرد که به طور حتم در ماه های آتی افزایش خواهند یافت.

وی از بازنشستگی 140 نفر ازکارکنان شرکت آلومینای ایران- جاجرم و پیمان های وابسته  به آن خبرداد وگفت: از این تعداد 70 نفر بازنشسته مربوطه به پرنسل کارخانه آلومینا بوده است که طی بررسی کمیته مشاغل سخت و زیان آور شعبه از شرایط  بازنشستگی مشاغل سخت وزیان آور برخوردار شدند.

بهروز  تعداد پرونده های مستمری بگیر تامین اجتماعی جاجرم را تا پایان شهریورماه امسال 982 پرونده اعلام کرد واظهارکرد: از این تعداد 536 پرونده بازنشسته، 74 پرونده از کارافتاده، 372 پرونده بازماندگان شامل می شود.

رئیس تامین اجتماعی جاجرم عدم نگهداری مناسب مدارک ومستندات مثبت پرسنل شرکت و نداشتن عنوان شغلی در قراردادهای کادر پرسنل  در بازه زمانی سال های 76 تا79 را ازجمله مشکلات بیمه شدگان برخوردار از شرایط بازنشستگی مشاغل و سخت و زیان آور در شرکت آلومینای جاجرم عنوان کرد .

وی عدم درجه اندازه گیری کلیه عناوین شغلی مورد درخواست بیمه شده در گزارش بازرسی دونفره بازرسین اداره کار و بهداشت محیط و عدم مطابقت عناوین شغلی مورد درخواست بیمه شده با عناوین شغلی مندرج را از دیگر مشکلات موجود بیمه شدگان برخوردار از شرایط بازنشستگی مشاغل و سخت و زیان آور در کارخانه آلومینای جاجرم ذکر کرد. 

بهروز افزود: دراین راستا درصدد هستیم در اندازگیری جدید آلایندگی مشاغل شرکت آلومینا و پیمان های وابسته به آن رعایت دستورالعمل ها و بخش نامه های مشاغل سخت و زیان آور توسط کمیته استانی در زمان صدور آرا با دقت نظر لحاظ شود تا از مسائل و مشکلات پیش رو جلوگیری شود.

وی ادامه داد: همچنین دراین زمینه پیگیری ها و جلساتی با اداره تعاون وکار ورفاه اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است تا مسائل و مشکلات پیش رو مرتفع شود و زمان رسیدگی به درخواست های بازنشستگی کاهش یابد.

رئیس تامین اجتماعی جاجرم در ادامه تعداد بیمه شدگان اصلی این شعبه را 10 هزار و 259 بیمه شده  اعلام کرد وافزود: تعداد 982 بازنشسته و مستمری بگیر نیز از خدمات تامین اجتماعی جاجرم بهره مند هستند.

وی کل بیمه شدگان ومستمری بگیران شعبه تامین اجتماعی جاجرم با افراد تحت تکفل آن را بیش از 33 هزار نفر ذکر کرد وگفت: ضریب پوشش بیمه ای 53 درصدی به نسبت جمعیت در شهرستان های جاجرم  و گرمه تحت پوشش شعبه جاجرم می باشد.

انتهای پیام/ ب

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک