سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ساعت ۴:۱۸
فرماندار جاجرم خبر داد؛

جذب ۵۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه کشاورزی در شهرستان جاجرم

فرماندار جاجرم از تخصیص و جذب ۵۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در شهرستان جاجرم در حوزه کشاورزی در راستای احیاء و مرمت قنوات ، یارانه نهاده های کشاورزی و آبیاری تحت فشار در دولت تدبیر و امید خبر داد.
جذب ۵۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در حوزه کشاورزی در شهرستان جاجرم,

به گزارش عصر اترک به نقل از پایگاه خبری جاجرم، فرماندار با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای ارتقاء حوزه کشاورزی و رفاه حال کشاورزان اظهار داشت : در راستای افزایش رفاه حال کشاورزان ، استفاده از بذور اصلاح شده ، افزایش عملکرد محصولات زراعی ، کمک در خرید علوفه دامداران در راستای امنیت غذایی مبلغ ۱/۱ میلیارد تومان یارانه از اعتبارات ملی از سال ۹۲ به این بخش اختصاص یافت.

وی افزود : با عنایت به تاسیس صندوق حمایت از بخش کشاورزی در دولت تدبیر و امید جهت تخصیص تسهیلات با سود 4% برای خرید کود، بذر، علوفه تعداد ۹۰۰ نفر از دامداران و کشاورزان شهرستان در این صندوق عضو شده که در این راستا دولت مقدار۱/۳ میلیارد تومان اعتبار سهم دولت را به صندوق واریز نموده است.

فرماندار جاجرم در ادامه به پرداخت تسهیلات با اعتبار ۵/۷ میلیارد تومان از سوی بانک کشاورزی اشاره نمود و تصریح داشت : به منظور رفاه حال کشاورزان در زمینه خرید کود، بذر علوفه و هزینه های کاشت محصولات زراعی و باغی میزان ۷/۵ میلیارد تومان اعتبار سرمایه در گردش از طریق بانک کشاورزی در طی سال های ۹۲ تا کنون(۹۶) به کشاورزان و دامداران پرداخت گردید .

دکتر محبی افزود : با توجه به پایین بودن ضریب مکانیزاسیون شهرستان جاجرم در سال ۸۹ ( کمتر از 1% ) ، با همت و همکاری دولت تدبیر و امید و تخصیص خط اعتباری مکانیزاسیون به شهرستان جاجرم ، مبلغ ۷/۲ میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تراکتورو ادوات کشاورزی در شهرستان جاجرم هزینه شد و ضریب مکانیزاسیون شهرستان افزایش یافته و به ۲% رسید.

وی در ادامه به یکی دیگر از موفقیت های دولت تدبیر و امید در مصرف آب در حوزه کشاورزی اشاره نمود و تصریح داشت : در راستای مصرف بهینه آب در حوزه کشاورزی ، شهرستان جاجرم با جذب ۱۷ میلیارد تومان اعتبار در دولت تدبیر و امید به منظور لوله گذاری و اجرای سیستم نوین آبیاری تحت فشار در ۴۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان در استان خراسان شمالی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مقام عالی دولت در شهرستان جاجرم در ادامه به احداث جاده بین مزارع اشاره نمود و افزود : یکی دیگر از موفقیت های دولت تدبیر و امید، اجرای طرح احداث جاده بین مزارع جهت رفاه حال کشاورزان و توسعه حمل و نقل برای جابجایی آسانتر محصولات کشاورزی بوده که ازسال ۹۲ تا کنون حدود ۲۰ کیلو متر از جاده های بین مزارع در سطح شهرستان جاجرم با اعتبار ۱ میلیارد تومان بازسازی شده است.

وی در ادامه به دیگر اقدامات صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی در شهرستان جاجرم اشاره نمود و تصریح داشت : در راستای ذخیره سازی و مصرف بهینه منابع آبی مبلغ ۲/۱ میلیارد تومان اعتبار جهت ساخت استخر در سطح شهرستان هزینه شده است. در همین راستا و به منظور اجرای بندهای انحرافی و لوه گذاری مبلغ ۲/۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در دولت تدبیر و امید هزینه شده است. همچنین جهت رفاه حال کشاورزان و جلو گیری از مراجعه کشاورزان به مرکز شهرستان، مبلغ ۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک سرمایه ای جهت احداث مراکز خدامات کشاورزی در بخش های شوقان و سنخواست و باز سازی مراکز خدماتی مربوطه در شهر جاجرم و روستای طبر هزینه شده است .

احداث سوله ذخیره گندم و جو در شهرک صنعتی شهرستان جاجرم به منظور رفاه حال کشاورزان از دیگر اقداماتی بود که در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و دیگر نیاز نیست کشاورزان منطقه گندم و جو مازاد بر مصرف خود را به شهرستان ها و استان های مجاور ارسال کنند و هزینه حمل و نقل محصولات را متحمل شوند.

دکتر محبی در ادامه به تخصیص اعتبارات جهت احیاء و مرمت قنوات شهرستان اشاره نمود و تصریح داشت : به منظور احیاء ، مرمت و افزایش بهره وری قنوات شهرستان و جلوگیری از هدر رفت آب ، مبلغ ۴/۵ میلیارد تومان در ۳۲ رشته قنات در روستا های جربت ، بردبلند، امید گازان، محمد آباد طبر، شوقان و دیگر مناطق سطح شهرستان از محل تملک دارایی های سرمایه در دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

وی در پایان افزود: در دولت تدبیر و امید به منظور اجرای پروژه های مختلف در راستای امنیت غذایی و مصرف بهینه آب در بخش های مختلف از جمله ترویج، زراعت، باغبانی، آب و خاک و دیگر موارد مبلغ ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

شایان ذکر است از کل اعتبارات هزینه شده در دولت تدبیر و امید مبلغ ۳۸/۵ میلیارد تومان از محل طرح ملی بوده و مبلغ ۱۵/۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک سرمایه ای می باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک