سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: ۲۷۹۸۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ساعت ۵:۳۶

فراخوانی ویژه برای کمک به نرگس

نرگس دختری با چشمانی بسته ، دستانی فلج و پاهایی که قادر به حرکت نیستند، گوشه اتاق روی تخت دراز کشیده است، خانواداش می گویند، نرگس با هر صدای بلندی دچار تشنج می شود، اما این ها تنها مشکل این خانواده نیست، پدر خانواده هم که قلبش با باطری کار می کند حالا ممکن است چشمانش نیز نابینا شود اگر کسی یاریش نکند.
فراخوانی ویژه برای کمک به نرگس,

به گزارش عصر اترک،  در روستای مزارلق از توابع شهرستان مرزی ومحروم راز و جرگلان  خانواده ای زندگی می کند که با انبوهی از مشکلات دست و پنجه نرم می کند، مشکلاتی که حتی شنیدنش هم برای خیلی ها قابل تحمل نیست.

 

محمد، پدر ۶۸ ساله خانواده از ناحیه دوچشم کم بینا ست و این روزها در مشهد بخاطر چشمانش بستری است، می گویند احتمال نابینایش بالاست، تا کنون چندین عمل قلب باز انجام داده و قلب پیر و دردمندش با باطری شارژ می شود .

 

نرگس دختر خانواده با بیست وپنج سال سن دارای معلولیت کامل، از ناحیه دوچشم نابینا است و دستانش فلج و پاهایی که قادر به حرکت نیست، گوشه اتاق روی تخت دراز کشیده است.

 

اطرافیانش می گویند نرگس با هر صدای بلندی دچار تشنج می شود و مادر هر بار شاهد رنج و درد دختر معلولش است.

 

مادر خانواده دچار آرتروز زانو است، با این حال باید از شوهر و دختر معلولش نگهداری کند، تنها نان آور خانه برادریست که با شغل مغازه داری علاوه براینکه هزینه های امرار معاش چهار نفر از اعضای خانواده خودش را باید تامین کند هزینه های خانواده پدریش هم به دوشش افتاده است.

 

زندگی نرگس و خانواده اش شعر نیست که بتوان تمامش کرد، زندگی اونوشتنی نیست ، کشیدنی است،آن هم از نوع زجرش ، شاید زجر کلمه مناسبی نباشد اما او می کشد آن هم با تمام وجودش ! زجری به اندازه تمام نفس هایش در طول عمرش اینکه حتی برای حرکت کردن استقلال نداشته باشی و برای کو چکترین حرکت، نیازمند کمک دیگران باشی، زجر آور است اما او به زبان نمی آورد.

 

گرچه امروزه کشور دارای نظام نامه حمایت از جامعه معلولین است ولی باید دید تاچه حد این قوانین در رابطه با نرگس اجرایی شده است واجرا می شود.

 

امیدواریم در سایه عقلانیت ، تدبیر ودر پرتو عزم ملی ، مسئولین شهرستانی و استانی  وظایف سنگین خود را درقبال  این همشهری معلول بدرستی بشناسند و زمینه ای فراهم کنند تامشکل این خانواده مرتفع شده و به وظایف انسانی و نوع دوستی خویش جامعه عمل بپوشانند.

 

این یک فراخوان ویژه است برای ایجاد امید در این خانواده و همتی برای تامین هزینه جراحی پدر نرگس، همت کنیم در نبود تصور هیچ چاره ای باری از دوش این خانواده نیازمند برداریم.

 

شماره تماس: 05832230729

 

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک