سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ساعت ۷:۳
در جمع خبرنگاران تشریح شد:

گلستان شهر و الغدیر بر سر دو راهی انتخاب پدر خوانده/شورایاران دوباره فرا خوانده می شوند

شهردار بجنورد گفت: مقرر شد طی نشستی سه جانبه، تعیین تکلیف مدیریت منطقه گلستان شهر و الغدیر که در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان باشد و یا اینکه به شهرداری بجنورد تحویل شوند، به زودی انجام شود.
گلستان شهر و الغدیر بر سر دو راهی انتخاب پدر خوانده/شورایاران دوباره فرا خوانده می شوند,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، روح الله براتیان، شهردار بجنورد در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت این دو منطقه مسکونی ( مسکن مهر ) شهر بجنورد در اختیار اداره کل راه و شهرسازی است، در دوره چهارم شورای شهر بجنورد طی مصوبه ای تصمیم گرفته شد تا مدیریت آنها به شهرداری بجنورد تحویل شود.

براتیان با بیان اینکه این دو مجموعه مسکن مهر دارای نقایصی از جمله نبود معابر مناسب و جدول گذاری و نبود فضای سبز هستند همچنین در پیرامون منطقه گلستان شهر نیز نخاله های ساختمانی رها شده اند، عنوان کرد: شهرداری با جیب خالی اش نمی تواند مدیریت آنها بر عهده بگیرد.

وی افزود: این در حالی است که دولت موظف است ابتدا نقایص آنها را رفع کند سپس آنها را به شهرداری واگذار کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر رفع نقایص گلستان شهر به 23 میلیارد تومان اعتبار و رفع نقایص الغدیر به تامین پنج میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که دولت باید این هزینه ها را انجام دهد.

براتیان همچنین اذعان کرد: اگر مدیریت این دو منطقه همچنان در اختیار راه و شهرسازی باشد، امکان دارد حتی به صورت قطره چکانی اعتباراتی برای این دو منطقه اختصاص داده شود و درصورتیکه مدیریت آنها به شهرداری بجنورد واگذار شوند، این دو منطقه نیز به جمع سکونتگاه های غیر رسمی این شهر اضافه خواهند شد.

وی اعلام کرد: برای تعیین تکلیف مدیریت این دو منطقه مقرر شد تا نشستی سه جانبه میان شهرداری بجنورد، اداره کل راه و شهرسازی و معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی در روزهای آتی برگزار شود.

افزون بر این، وی در بخشی دیگر از سخن خود از فعال سازی دوباره شورایاری ها در شهر بجنورد خبر داد و گفت: با انتخاب شورایاران، گزارشات مشکلات و مطالبات محلات از سوی شورایاران به شهرداری بجنورد منتقل می شوند تا به درخواست های مردمی پاسخ داده شود.

شهردار بجنورد در خاتمه از راه اندازی یک سامانه اینترنتی نیز خبر داد و گفت: شهرداری بجنورد با هدف شفاف سازی عملکرد خود، از طریق این سامانه اینترنتی موضوعات قراردادها، مناقصات و دیگر اقدامات خود را به اطلاع مردم می رساند.

انتهای پیام/  

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک