سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۹:۱۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۸:۴۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۴۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ - ساعت ۷:۳۶
رییس دانشگده علوم قرآنی خراسان شمالی:

برگزاری یازدهمین همایش بین المللی قران کریم و استکبار ستیزی/ بانک اطلاعات جامع فعالان قرآنی در استان وجود ندارد

رییس دانشگده علوم قرآنی خراسان شمالی از برگزاری یازدهمین همایش بین المللی قرآن کریم و استکبار ستیزی  خبر داد و گفت : همایش استانی آن 22 فروردین در بجنورد مرکز خراسان شمالی برگزار می شود.
برگزاری یازدهمین همایش بین المللی قران کریم و استکبار ستیزی/ بانک اطلاعات جامع فعالان قرآنی در استان وجود ندارد,

به گزارش خبرنگار عصراترک،حجت الاسلام رحیم مهدوی پور،رئیس دانشکده علوم قرآنی خراسان شمالی در نشست خبری با خبرنگاران استان به برگزاری یازدهمین همایش بین المللی قرآن کریم و استکبارستیزی اشاره کرد و اظهارکرد: این مسابقات سالانه به صورت شهرستانی و استانی برگزار می شود و در مجموع  به صورت بین الملی برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که این همایش در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود،گفت:مرحله اول به صورت فراخوان مقاله و با همکاری دانشگاه ها در استان ها برگزار می شود .

وی محورهای این همایش را استبکار ستیزی در قرآن کریم، استکبارستیزی در سیره معصومین و استکبار ستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی عنوان کرد.

حجت الاسلام مهدوی پور مهلت ارسال مقالات را 30 بهمن اعلام کرد و گفت: احتمال تمدید ارسال مقالات  تا 30 اسفند وجود دارد.

وی همچنین از برگزاری همایش استانی مسابقات قرآنی در 22 فرودین 97  خبر داد و مجری این همایش علمی را دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم عنوان کرد.

رییس دانشکده علوم قرآنی بابیان این که  در مسابقات قرآن کریم همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی شرکت می کنند،گفت:در این مسابقات 20 دانشگاه علوم قرآنی هم مشارکت دارند.

 

بانک اطلاعات جامع فعالان قرآنی در استان وجود ندارد

رییس دانشکده علوم قرآنی خراسان شمالی یکی از وظایف شورای عالی قرآن را تهیه بانک جامع اطلاعات فعالان قرآنی اعلام کرد و گفت: متاسفانه در استان خراسان شمالی نیز از وجود چنین بانکی اطلاع ندارم.

وی افزود: فعالان قرآنی در سنین مختلف در استان وجود دارد ولی متاسفانه بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی برای شناسایی این افراد وجود ندارد و اکثرا به صورت جزیره ای انجام می شود.

حجت الاسلام مهدوی پور در ادامه به تاسیس دانشکده علوم قرآنی در استان خراسان شمالی طی سال 86 اشاره کرد و گفت:این دانشکده در 4 رشته با 75 استاد فعالیت می کند.

وی تعداد دانشجویان قرآنی این دانشکده را 260 نفر اعلام کرد که در گروه جنسیتی برادران و خواهران در حال تحصیل هستند.

وی به ارسال 420 مقاله از 20 کشور دنیا طی سال گذشته به دهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن اشاره کرد وخاطرنشان کرد:از این تعداد 365 مقاله ملی_داخلی،65 خارجی،19 مقاله عربی و 20 مقاله برگزیده بودند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک