دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۷/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۶:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۳۶:۴۵ - اذان مغرب:۱۶:۴۵:۰۶
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ساعت ۲:۱۲

گودالی سلاخ همچنان در انتظار تدبیر مسئولین/ اهالی روستا چشم به راه برای آسفالت جاده

شماری از اهالی روستای گودالی سلاخ از توابع شهرستان بجنورد خواستار توجه ویژه مسئولان برای رفع مشکل نامناسب بودن راه ورودی این روستا شدند.
گودالی سلاخ همچنان در انتظار تدبیر مسئولین/ اهالی روستا چشم به راه برای آسفالت جاده,

به گزارش عصراترک به نقل از بجنا؛اهمیت راه های روستایی در شهرهایی که عمدتا شغل مردم آن کشاورزی و دامداری است از اهمیت بالایی برخوردار بوده ؛ چرا که بسیاری از این مردم به دلیل تردد زیاد از این مسیرها به دنبال کسب درآمد حاصل از فروش محصولات خود هستند.

روستای گودالی سلاخ با بیش از 20 خانوار و 80 نفر جمعیت در فاصله 17 کیلومتری شهرستان بجنورد، از امکانات راه آسفالته، آب شرب ، گاز؛ خانه بهداشت، نانوایی و.. برخوردار نبوده و عدم اجرای طرح هادی و مقاوم سازی منازل، تصرف مراتع و چراگاهها که از معضلات و مشکلات اساسی آنهاست مردم را به چالش کشانده است .
با در نظر داشتن چنین مشکلات و کمبودهایی آیا سرمایه گذاری در چنین جاهایی هزینه می کند؟ آیا جوانان که امروزه دسترسی به تکنولوژها پیدا کردند با در نظر داشتن امکانات رفاهی در شهر های بزرگ، آیا زندگی در چنین روستاها را انتخاب می کنند؟

مردم بعلت نامناسب بودن راه روستا با وسیله نقلیه نیسان تردد می کنند

نصراله رحمانی رئیس شورای روستای گودالی سلاخ در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: روستای گودالی سلاخ واقع در۱۸ کیلومتری بجنورد ، متاسفانه مورد بی مهری مسئولان شهرستانی واستانی واقع گردیده است.

وی افزود: الرغم پیگیری های شورای روستا ومردم  هنوز باگذشت نزدیک به چهل سال ازپیروزی انقلاب جاده مواصلاتی روستا از نعمت آسفالت برخوردارنشده واین باعث افزایش مهاجرت به شهر بجنوردشده است.


وی اظهار داشت:  قریب به۵۰۰خانوار ساکن این روستا بودند که الان به ۲۸ خانوار رسیده ومردم بعلت نامناسب بودن راه روستا با وسیله نقلیه نیسان تردد می کنند که درشان مردم زحمت کش وولایت مدار این روستا نیست.


رئیس شورای این روستا ادامه داد: آخرین مکاتبه به اداره کل راه شهرسازی استان به تاریخ ۱۹مهرماه۹۶ برمی گردد که هنوز مسئول محترم استانی هیچ جوابی رانداده است.

 

وی در پایان گفت: از خبرگزاری بجنا درخواست داریم این خواسته به حق مردم روستا را به گوش مسئولین برسانید وپیگیری تاحصول نتیجه نهایی صورت پذیرد.

مردم روستا به خاطر خرابی راه ونبود امکانات به بجنورد کوچ کرده اند

محمدرضا ایزدی یکی از اهالی روستای گودالی سلاخ در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: روستای گودالی سلاخ با اینکه در 17 کیلومتری مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد اما مسئولان بجنورد توجه ای به این روستا ندارند.

وی افزود: روستای گودالی سلاخ قبلا بالای 500 خانوار جمعیت داشت اما الان 20 خانوار جمعیت دارد وبیشتر مردم روستا به خاطر خرابی راه ونبود امکانات به بجنورد کوچ کرده اند.

.

به گفته وی، وضع جاده روستا مناسب نیست و مسئولان ذی ربط بدون توجه به وضعیت بسیار بد جاده خاکی گودالی سلاخ، این جاده را به حال خود رها کردند.

وی با بیان اینکه خرابی راه روستا مشکل بزرگی برای کشاورزان و باغداران است، افزود: پیگیری های بسیار زیادی برای مناسب سازی این جاده داشته ایم، فرمانداری و بخشداری این شهرستان فقط پاسخ می دهند که اعتبار به این روستا تعلق نمی گیرد.

اعتبار مورد نیاز برای احداث این محور 51 میلیارد ریال

علیمردانی سرپرست مديريت ساخت و توسعه راه هاي راه و شهرسازي خراسان شمالي در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: با توجه به آخرین آمار نفوس و مسکن سال 95 این روستا دارای 28 خانوار می باشد، لذا با عنایت به سیاست های وزارت متبوع در سنوات گذشته و اولویت بندی روستاهای بالای 50 خانوار و ارتقاء شاخص برخوردای بالای 90 درصد روستاهای بالای 50 خانوار در کشور تکمیل راه روستایی بالای 20 خانوار در دست اجرا می باشد .

وی افزود: در صورت تصویب و تامین اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان و برنامه و بودجه استان این اداره کل آمادگی احداث این محور را دارد .

علمردانی اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای احداث این محور به طول 8/5 کیلومتر حدود 51 میلیارد ریال می باشد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک