سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ساعت ۷:۴۵
رئیس دامپزشکی کشور اعلام کرد:

معدوم سازی ۱۷ میلیون قطعه مرغ بر اثر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان/تولید ۹۵ درصد از داروها و واکسن های دامی در کشور

رئیس دامپزشکی کشور با شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، 17 میلیون قطعه مرغ طی سال جاری معدم شد.
معدوم سازی 17 میلیون قطعه مرغ بر اثر  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان/تولید 95 درصد از داروها و واکسن های دامی در کشور,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علیرضا رفیعی پور، رئیس دامپزشکی کشور اظهار کرد: مدت دو سال است که بیماری  آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طریق پرندگان مهاجر به تالاب های کشور و از تالاب ها به طیور اهلی و واحدهای صنعت مرغ داری کشور منتشر شده است.

رفیعی پور گفت: این بیماری 15 استان را مبتلا کرده، در عین حال، خوشبختانه 16 استان دیگر از وجود این بیماری پاک باقیمانده اند.

وی با بیان اینکه بر اثر شیوع این بیماری 300 کانون در سطح 15 استان به این بیماری مبتلا شدند، تصریح کرد: این اتفاق موجب شد که طی سال جاری 17 میلیون قطعه مرغ از واحدهای مرغداری جمع آوری و معدوم سازی شوند.

وی بر کنترل این بیماری تاکید کرد و گفت: اهتمام سازمان دامپزشکی کشور و ادارت کل دامپزشکی استان ها بر این است تا این بیماری در سال آینده کنترل شود و شیوع پیدا نکند.

رفیعی پور در بخشی دیگر از سخن خود درباره اعمال تحریم ها بر کشور و اثرات آن بر حوزه دامپزشکی نیز عنوان کرد: در این شرایط، دامپزشکان نخبه کشور با تکیه بر توان علمی خود توانستند تولید 95 درصد از واکسن های مورد نیاز دامی، تولید 40 درصد از واکسن های مورد نیاز طیور و تولید 95 درصد از داروهای مورد نیاز حوزه دامپزشکی کشور را رقم بزنند.

در عین حال، وی خاطر نشان کرد: ماده اولیه این واکسن ها و داروها از محل واردات به کشور تهیه و با تجهیزات تولید شده وطنی به واکسن و دارو تبدیل شده اند.

وی همچنین با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور پیش بینی 882 میلیارد تومان اعتبار را برای سال مالی 97 برای سازمان دامپزشکی کشور به منظور انجام وظایف محوله مد نظر قرار داده است.

رئیس دامپزشکی کشور افزود: اعتبار پیش بینی شده سال مالی 97، چند درصدی بیشتر از اعتبار مصوب سال 96 است.

رفیعی پور یادآور شد: در لایحه پیش بینی شده بودجه سال 97، اختصاص 90 میلیارد تومان اعتبار برای خرید واکسن ها و 100 میلیارد تومان اعتبار نیز برای امر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی لحاظ شده است.

 

 

رونمایی از سامانه دبیرخانه کارآفرینی دولتی و مجازی در دامپزشکی خراسان شمالی

حسین یاوری، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی نیز در این نشست خبری از فعال سازی دبیرخانه کارآفرینی دولتی و مجازی در سامانه اینترنتی اداره کل دامپزشکی استان نیز خبر داد و گفت: این نوع خدمت برای اولین بار در کشور فعال شده است.

یاوری گفت: این سامانه به منظور دریافت پیشنهادات بهره برداران و صاحبان اندیشه فعال شده تا این پیشنهادات به کمیته بازنگری برای حذف قوانین دست و پا گیر  و تدوین قوانین جدید در حوزه دامپزشکی بهره برداری شوند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک