سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۸۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ساعت ۱۷:۳۹
از ابتدای سال جاری تاکنون؛

۴۰۰هزار گردشگر از بیت تاریخی امام راحل در خمین بازدید کردند

خمین- مسئول موسسه حفظ، تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از بیت تاریخی امام راحل در خمین بازدید کرده اند.
۴۰۰هزار گردشگر از بیت تاریخی امام راحل در خمین بازدید کردند,

حجت الاسلام علیرضا مرودشتی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در مدت مشابه سال گذشته تعداد گردشگران بازدید کننده از بیت تاریخی امام کمتر از ۲۰۰هزار نفر بود، بنابراین در سال جاری تعداد گردشگران با افزایش دوبرابری همراه بوده است.

مسئول موسسه حفظ، تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین افزود: تعداد گردشگران خارجی بازدیدکننده امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته و این گردشگران متعلق به کشورهای آلمان، آمریکا، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بوده اند.

وی با بیان اینکه  ۹۰درصد از اعتبارات تخصیصی در حوزه توسعه فیزیکی بیت امام راحل و برگزاری همایش های علمی، ورزشی و اقدامات فرهنگی هزینه شده است، خاطر نشان کرد: تلاش می شود آمار گردشگران از بیت و زادگاه تاریخی امام راحل به عنوان قطب گردشگری شهرستان خمین افزایش یابد و گردشگران داخلی و خارجی با زندگینامه بنیان گذار انقلاب اسلامی بیشتر آشنا شوند.

مسئول موسسه حفظ، تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین تصریح کرد: امسال بیش از ۵۰هزار بسته فرهنگی در قالب  کتاب، سی دی، روزنامه و بروشور در حوزه های مختلف به منظور شناخت جایگاه، سبک زندگی و دیدگاه های حضرت امام به بازدید کنندگان بیت تاریخی آن حضرت، اهدا شده است.

وی ضمن بیان اینکه سه راهنمای گردشگری و یک مترجم در محل بیت تاریخی امام فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: در سال جاری برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در محل بیت امام، گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف کشور جذب کرد و علاقمندان ضمن اینکه از این نمایشگاه ها بازدید کردند با قسمت های مختلف بیت حضرت امام و سبک زندگی ایشان آشنا شدند.

مرودشتی با اشاره به ضرورت شناخت و اطلاع رسانی در مورد بیت قدیمی امام به عنوان یک جاذبه گردشگری و تاریخی و زادگاه بنیانگذار انقلاب، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش و نمایشگاه در بیت حضرت امام تلاشی در راستای شناخت این عمارت تاریخی و جایگاه حضرت امام است.

مسئول موسسه حفظ، تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین تصریح کرد: بیت تاریخی امام با تمام پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد متعلق به مردم است و این موسسه تلاش می کند امکانات و ظرفیت های لازم را به منظور تقویت و جذب هرچه بیشتر گردشگران به این اثر تاریخی به کار گیرد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک