دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۵/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ساعت ۳:۳۰

۷۵ درصد از روستاهای فاروج از طرح صدور سند روستایی برخوردار شده‌اند

رئیس بنیاد مسکن شهرستان فاروج از برخورداری 75 درصد ساکنین روستاها از زمان آغاز اجرای طرح صدور سند روستایی در شهرستان فاروج خبر داد.
75 درصد از روستاهای فاروج از طرح صدور سند روستایی برخوردار شده‌اند,

به گزارش عصر اترک به نقل از فاروج من؛ محمدیار فرهادی به زمان آغاز اجرای این طرح در سال 81 اشاره‌کرده و گفت که تاکنون در شهرستان فاروج 7 هزار و 561 سند مالکیت صادرشده است، از ابتدای امسال نیز تاکنون 344 سند مالکیت صادرشده که از این تعداد 179 جلد شهری و 165 جلد سند روستایی بوده است.

فرهادی صدور سند مالکیت را در کاهش اختلافات ملکی مؤثر دانسته و ادامه داد داشتن اموال باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان فاروج گفت نبود مدیریت در املاک و مستغلات باعث می‌شود تا معاملات به‌صورت غیررسمی صورت گیرد و این روند تبعات متعددی می‌تواند داشته باشد که این طرح در حقیقت پیشگیری پیش از درمان است.

وی تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای گرفتن تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی مؤثر در بازار خریدوفروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت را برخی از مزیت‌های این طرح دانست.

لازم به ذکر است طرح سنددار کردن اماکن روستاهای بالای 20 خانوار و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت از سال 81 با مشارکت سازمان ثبت‌اسناد و املاک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، پیرو قانون ساماندهی روستاها آغازشده است.

انتهای خبر./

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک