سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۹:۳۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۳۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۹۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ - ساعت ۲:۲۳
در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سملقان عنوان شد:

افتتاح ۹۶ پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر/ بهره برداری از بزرگراه آشخانه_گلستان در آینده ای نزدیک

علی قربانی نماینده مردم در مجلس از افتتاح 90 کیلومتر بزرگراه آشخانه_گلستان در 4 ماه آینده خبر داد.
افتتاح 96 پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر/ بهره برداری از بزرگراه آشخانه_گلستان در آینده ای نزدیک,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری آشخانه، علی قربانی نماینده مردم شهرستان های مانه وسملقان، بجنورد، گرمه، جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مانه و سلمقان با اشاره به بودجه لایحه سال 97 گفت: کل بودجه در لایحه سال 97، یک هزار و 194 میلیارد تومان است که از این میزان 369 هزار میلیارد تومان بوجه عمومی دولت، 57 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاصی و 827 هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است.

قربانی افزود: در دهه فجر سال گذشته، 430 میلیارد تومان پروژه در سطح استان به بهره برداری رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: از ابتدای سال 83 همزمان با استان شدن خراسان شمالی، 8 هزار میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص یافته است.

قربانی با بیان این که 6 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی با موافقت رهبری در راستای اشتغالزایی اعتبار دریافت شد، خاطر نشان کرد: هم چنین دولت بانک ها را موظف نمود 6 هزارمیلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به متقاضیان اعطا کنند.

نماینده مردم در مجلس با اشاره به پروژه ملی راه آهن و بزرگراه بجنورد_گلستان گفت: سال گذشته 98 میلیارد تومان برای بزرگراه بجنورد_گلستان مصوب شد که تا کنون 43 میلیارد تامین شده است.

وی تصریح کرد: 90 کیلومتر این بزرگراه تا 4 ماه آینده به بهرداری خواهد رسید و برای تکمیل این پروژه 80 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی می شود.

غلامرضا عوض زاده فرماندار شهرستان مانه و سملقان عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان را در زلزله اخیر مطلوب ارزیابی کرد و گفت: 75 درصد بازسازی ها صورت گرفته و 530 واحد پایان کار گرفته اند.

وی هم چنین افزود: تا کنون به زلزله زدگان 18 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و 1.5 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به خسارت دیدگان نوع 1 اعطاء شد.

عوض زاده از بهره برداری 96 پروژه به ارزش 36 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد و گفت: پروژه های گازرسانی، کتابخانه مرکزی شهر آشخانه و چندین پروژه کشاورزی و نوسازی مدارس در دهه فجر افتتاح خواهند شد.

فرماندار مانه و سملقان خاطر نشان کرد: میانگین عملکرد بانک های شهرستان در اعطای تسهیلات اشتغالزایی در حوزه کمیته امداد امام خمینی (ره) 50 درصد و مطلوب بودده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در کارگروه اشتغال مشاغل خانگی استان نیز 45 درصد پرونده ها مربوط به شهرستان مانه و سملقان بوده است.

انتهای پیام / امین فیروزبخت

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک