سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۹:۳۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۳۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۹۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ساعت ۴:۱۰
نایب رئیس سازمان اتحادیه میوه و تره بار بجنورد خبر داد:

افزایش دو برابری قیمت پیاز در بازار میوه و تره بار بجنورد

نایب رئیس سازمان اتحادیه میوه و تره بار شهرستان بجنورد از افزایش دو برابری قیمت پیاز در میدان میوه و تره بار در چند روز اخیر خبر داد.
افزایش دو برابری قیمت پیاز در بازار میوه و تره بار بجنورد,

علی رئوف نیا، نایب رئیس سازمان اتحادیه میوه و تره بار شهرستان بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک گفت :  در حال حاضر هر کیلوگرم پیاز 2500 تومان در بازار مصرف عرضه می‌شود، در صورتی که پیش از این کیلویی 1200 تومان قیمت داشت.

 

وی اضافه کرد: خشکسالی ، ارزانی و ضرر پیاز کاران در سال گذشته سبب کاهش سطح کشت این محصول در سال جاری نسبت به سال قبل شد و عاملی برای افزایش قیمت پیاز شد.

 

رئوف نیا احتکار پیاز توسط دلالان و واسطه‌ ها و نبود کیفیت در پیازهای تازه مناطق جنوب به علت خشکسالی را از دیگر عوامل افزایش قیمت پیاز در بازار برشمرد.

 

به گزارش عصر اترک، نوسان قیمت محصولات کشاورزی سریال پایان نیافتنی است که هر سال تکرار می شود. این بار در حالی شاهد افزایش نرخ پیاز هستیم که هنوز ماجرای کاهش شدید قیمت در سال های اخیر از یادمان نرفته است.

 

سال گذشته آنقدر پیاز روی دست کشاورزان ماند و خریداری نداشت که دولت برای جبران ضرر و زیان کشاورزان اقدام به خرید تضمینی محصول کرد.

 

 به هر حال قصه ارزانی و گرانی محصولات کشاورزی ظاهراً گریبان پیاز را رها نمی‌گند، به طوریکه در شرایط فعلی نرخ پیاز دو برابر قیمت چند روز گذشته در بازار معامله می شود.

 

بسیاری از کارشناسان معتقدند که تدوین الگوی کشت، شاه کلید بخش کشاورزی است که باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

 
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک