سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۹:۳۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۳۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ - ساعت ۶:۳۴
رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر خراسان شمالی خبر داد:

افتتاح ۷۵ پروژه روستایی و عشایری در ایام دهه فجر سال جاری

رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر خراسان شمالی با اعلام این که درایام دهه فجر امسال 75 پروژه روستایی و عشایری درایام دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد ،گفت: از این تعداد پروژه سه پروژه شاخص با حضور وزیرکشور و مقامات استانی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
افتتاح 75 پروژه روستایی و عشایری در ایام دهه فجر سال جاری,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، حجت الاسلام علی غلام نژاد، رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر خراسان شمالی در نشست تخصصی خبری کمیته های دهه فجر استان از برگزاری 140 برنامه کمیته روستایی و عشایری درایام دهه فجر امسال در سطح استان خبرداد.

وی همچنین از افتتاح 75 پروژه روستایی و عشایری در ایام دهه فجر سال جاری خبرداد وگفت: دراین ایام از این تعداد پروژه سه پروژه شاخص با حضور وزیرکشور و مقامات استانی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی این سه پروژه را شامل بهره بردای واحد مرغ اجداد مانه وسملقان، کارخانه پنیر و فرآوردهای لبنی فاروج، سردخانه فاروج و شبکه انتقال آب سد چری فاروج عنوان کرد.

حجت الاسلام غلام نژاد اعزام تیم پزشکی به مناطق عشایری ، اهدای بسته های فرهنگی بین دانش آموزان عشایری، برپایی سیاه چادر جهت پذیرایی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن ، برپایی نمایشگاه غذاهای سنتی در ورودی مانه وسملقان،افتتاح پروژه ساخت مسکن روستای کرف جاجرم و... را ازجمله برنامه های دهه فجر این کمیته در سال جاری عنوان کرد.

 

افتتاح 20 طرح اشتغال زایی دراستان دردهه فجر امسال

ابوالفضل گوهری، جانشین کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر استان از احداث 8 هزار و 481 پروژه بنیاد مسکن با اعتباری بیش از 99 میلیارد و 840 میلیون ریال در قالب احداث ، تحویل پروژه و طرح هادی روستایی در ایام دهه فجر امسال خبرداد.

وی  افزود: دراین ایام  660 واحد مسکن روستایی، طرح ویژه 2 معلولی به بهره برداری خواهد رسید.

گوهری بیان کرد: همچنین  درایام دهه فجر امسال هزار و 372 وام اشتغال و کارآفرینی  با اعتبار بیش از 184 میلیارد ریال از سوی صندوق کارآفرینی امید برای مددجویان استان پیش بینی شده است.

گوهری از افتتاح 20 طرح اشتغال زایی دراستان دردهه فجر امسال خبرداد وگفت: 32 پروژه اشتغال زایی نیز در روستاها با همت دهیاری ها درایام دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

جانشین کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر استان با اعلام این که در دهه فجر امسال هزار و 375 طرح اشتغال و خودکفایی با اعتبار بیش از 285 میلیارد ریال برای مددجویان در نظر گرفته شده است، گفت: تمامی این وام ها به مددجویان کمیته امد اعطا شده است .

وی افزود: همچنین هزار و 27 واحد خدمات مسکن در قالب سرویس های بهداشتی، حمام و... با اعتبار 63 میلیارد ریالی تهیه شده که درایام دهه فجر به بهره برداری می رسد.

گوهری گفت: دراین راستا  59 پروژه از محل کمک های مردمی ویژه زکات با اعتبار 16 میلیارد ریالی  در روستاها جمع آوری شده است.

وی توانمند سازی زوج های جوان، تهیه 800 فقره جهیزه برای نوعروسان با اعتبار 15 میلیارد ریال، اختصاص 3 هزار و 126 وام کارگشایی ( قرض الحسنه) در قالب کمک به ساخت مسکن، درمان بیماری و...را ازدیگر برنامه های این کمیته در ایام دهه فجر ذکر کرد.

 انتهای پیام/ب

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک