پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۲۰:۴۹ - اذان ظهر:۱۱:۵۲:۴۲ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۱۹
بجنورد
-۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۹۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ساعت ۶:۷
مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی:

متولیان روستا، روستاییان را به دریافت اسناد مالکیتی ترغیب کنند/ ۳۱ پرونده تخلف سردفتری در استان تشکیل شد

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی گفت: در راستای اجرای قانون ساماندهی اراضی، املاک روستاییان باید سنددار شوند که در همین راستا، دهیاران و اعضای شوراهای روستاها باید روستاییان را نسبت به دریافت اسناد مالکیتی اشان تشویق و ترغیب کنند.
متولیان روستا، روستاییان را به دریافت اسناد مالکیتی ترغیب کنند/ 31 پرونده تخلف سردفتری در استان تشکیل شد,

علی اصغر اسدی، مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک در همین باره اظهار کرد: قانون ساماندهی اراضی در راستای احراز مالکیت، موقعیت املاک و صدور اسناد مالکیتی است که روستاهای بالای 25 خانوار و شهرهای زیر 25 هزار نفر را نیز شامل می شود.

 

اسدی تصریح کرد: در راستای اجرای این قانون اعضا شوراهای روستاها و دهیاران باید روستاییان را نسبت به آگاه سازی و تشکیل پرونده در ادارات بنیاد مسکن استان تشویق و ترغیب کنند و پس از آن ادارات بنیاد مسکن به عنوان نماینده آنان برای دریافت اسناد مالکیتی آنها از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه این اسناد مالکیتی حتی به عنوان ضمانت نامه نیز به رسمیت شمرده می شوند، عنوان کرد: تاکنون دو هزار 800 سند مالکیتی برای املاک روستاییان استان صادر شده است.

 

افزون بر این، وی با اشاره به فعالیت دفاتر اسناد رسمی، اظهار کرد: در سال گذشته با اجرای طرح نظارت و بازرسی از این دفاتر در سطح استان دو فقره پرونده نسبت به تخلف سردفتران تشکیل شد و در سال جاری نیز 31 فقره پرونده در همین زمینه تشکیل شده است.

 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی افزود: با توجه به اینکه نظارت بر فعالیت این سر دفتران به روز شده است، امسال بیش از 100 هزار اسناد در دفاتر اسناد رسمی استان نظارت و بازرسی شدند.

 

وی همچنین به ثبت شرکت ها و موسسات نیز اشاره کرد و گفت: اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری را تشکیل داده ایم تا تمامی پرونده های این شرکت ها از سطح استان به این اداره وارد و متمرکز شوند.

 

وی افزود: تمام اطلاعات این شرکت ها و موسسات شامل تعیین نام، تاسیس شرکت و موسسه، اتصال به روزنامه های رسمی، پلمپ و ... از طریق سامانه طراحی شده، انجام می شوند.

 

اسدی در خاتمه به هم استانی ها توصیه کرد: نسبت به دریافت سند تک برگ املاک خود اقدام کنید و خریداران از انجام معاملات عادی اجتناب کنند.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک