سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۹:۳۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۳۴
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۰۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ساعت ۱۷:۴۸
معاون هواشناسی کردستان اعلام کرد:

کاهش ۷درصدی بارندگی درکردستان/ بارش۱۰۰ میلیمتری باران از روز جمعه

سنندج- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: از ابتدای پاییز امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته میزان بارندگی در استان هفت درصد کاهش داشته است.
کاهش ۷درصدی بارندگی درکردستان/ بارش۱۰۰ میلیمتری باران از روز جمعه,

علی پناهی در گفت و گو با خبرنگار مهر  با اشاره به اینکه از ابتدای پاییز امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته میزان بارندگی در استان ۷ درصد کاهش داشته است، گفت: میزان بارندگی امسال استان نسبت به بلند مدت ۳۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: از شب یکشنبه هفته جاری سیستم بارشی وارد استان شده و در اکثر نقاط استان شاعد بارش باران و برف بودیم.

وی ادامه داد: میزان بارندگی ثبت شده از شب یکشنبه تا صبح امروز در ایستگاه های هواشناسی فرودگاه سنندج ۲۶ میلی متر، اداره کل هواشناسی استان ۳۵ میلی متر و در سقز ۲۰ میلی متر بوده است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان افزود: در ایستگاه های هواشناسی قروه ۱۵ میلی متر، بیجار ۱۶ میلی متر، مریوان ۸۹ میلی متر، زرینه ۲۳،‌بانه ۷۳ ، هزارکانیان ۵۷ ، سروآباد ۹۳، سلین ۱۴۸  و حاجی ممدان ۵۲ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

پناهی میزان بارندگی در ایستگاه های هواشناسی دهگلان ۱۸ میلی متر، کامیاران ۳۰، موچش ۳۵، قاملو۱۹، گل تپه ۲۴، بابارشانی ۱۳، سراب شهرک ۱۸ و بهارستان را ۱۴ میلی متر ذکر کرد و اظهارداشت: ارتفاع برف هم از روز گذشته تاکنون در زرینه ۵، هزارکانیان۳ و گل تپه ۲ سانتی متر بوده است.

وی عنوان کرد: پیش بینی شده از روز جمعه موج فعال دیگری وارد استان می شود که موجب بارش باران و برف در استان تا روز دوشنبه خواهد شد.

وی بیان کرد: برآوردها نشان می دهد که این موج فعال تر خواهد بود و در نواحی غربی وجنوبی استان بیش از ۱۰۰ میلی متر بارش خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در استان وجود دارد، ادامه داد: پیش بینی می شود شاهد بارش برف و کولاک و در نتیجه لغزندگی جاده های استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده باشیم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک