پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۱:۲۴ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۳۲ - اذان مغرب:۲۰:۰۳:۳۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۰۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ساعت ۴:۵۷

فعالیت‌های عمرانی شهر تا ۲۰ اسفند پایان یابد/تجمیع پایانه ها تصمیمی برای پایان دادن به مشکل سه ساله فاروج

فرماندار شهرستان فاروج بر لزوم پایان یافتن فعالیت‌های عمرانی تا 20 اسفند تأکید کرده و افزود: به‌منظور تسهیل در رفت‌وآمد مسافران عبوری از شهرستان از این تاریخ به بعد هیچ‌گونه عملیات عمرانی نباید در سطح شهر و مسیرهای تردد انجام شود.
فعالیت‌های عمرانی شهر تا 20 اسفند پایان یابد/تجمیع پایانه ها تصمیمی برای پایان دادن به مشکل سه ساله فاروج,

به گزارش عصر اترک به نقل از  فاروج من؛ هادی رجایی نیا با بررسی مصوبات جلسه قبل و اقدامات انجام‌شده توسط دستگاه‌ها گفت تمام این مصوبات باید در ایام باقی‌مانده تا پایان سال اجراشده و به پایان برسند.

رجایی نیا ادامه داد طولانی شدن عملیات حفاری‌های برخی پروژه‌ها در معابر و خیابان‌های سطح شهر موجب نارضایتی برای شهروندان شده که کاملاً به‌حق است، زمان شروع و پایان هرگونه عملیات حفاری باید به شهرداری اعلام کرده و نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب به مردم نیز اقدام گردد.

فرماندار شهرستان فاروج با اشاره به افزایش حجم مسافرت‌ها و عبور مسافر از شهرستان گفت به‌منظور تردد روان و ایمن در این ایام عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرها و روستاها و محورهای مواصلاتی از ۲۰ اسفند تا پایان تعطیلات نوروز متوقف خواهند شد.

وی ادامه داد نقاط حادثه‌خیز یکی از عمده‌ترین دلایل تصادفات هستند و اصلاح این نقاط ازجمله مقابل بیمارستان شهدا با اولویت بالا به‌عنوان یکی از مصوبات این جلسه لازم‌الاجرا است.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک شهرستان فاروج گفت مکان فعلی جمعه‌بازار شهر نیز ناایمن بوده و مشکلات ترافیکی مختلفی را به وجود می‌آورد لذا لازم است تا به مکان جدید جابه‌جا شود.

امکانات کامل فراهم شود تا شرکت‌ها باهم درگیر نشوند

رجبعلی ایزدجو در به مطرح‌شدن موضوع متمرکز سازی پایانه‌ها در جلسات مختلف طی سه سال گذشته اشاره‌کرده و گفت که اگر پایانه واحد احداث شود شرکت تعاونی‌ها برای تجمیع اعلام آمادگی کرده‌اند اما شهرداری فاروج برای احداث پایانه بودجه لازم را ندارد و نیازمند اختصاص اعتبارات از محل تملک دارایی است.

رئیس شورای اسلامی شهر فاروج ادامه داد ما موافق تجمیع پایانه‌ها هستیم به شرطی که تمام ظرفیت‌ها و امکانات به‌صورت کامل فراهم باشد تا در آینده این دو شرکت بر سر امکانات باهم درگیر نشوند.

متمرکز سازی پایانه‌های مسافربری ظرف 15 روز آینده باید انجام شود

هادی رجایی نیا گفت مردم ما را قضاوت می‌کنند، برای رفع این مشکل پای اعضای شورا و حتی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز به میان کشیده شده است، این نابسامانی ادامه دارد.

فرماندار فاروج با گلایه از روند انداختن توپ از سوی متولیان در زمین همدیگر در خصوص انجام نشدن مصوبات مرتبط با این موضوع اظهار کرد: وقتی برای یک مورد از مسائل مرتبط با شورای ترافیک نمی‌توانیم قاطعانه تصمیم‌گیری و عمل کنیم در مسائل کلان چگونه می‌توان مدعی تصمیم‌گیری و عمل باشیم؟

رجایی نیا با اشاره به وضعیت نامناسب پارک‌سوار روستاها در شهرستان گفت ایستگاه خودروهای بسیاری از روستاهای شهرستان در شهر مشخص نیست، مردم برای عبور از اطراف میدان اصلی شهر با ترافیک بالای مسافربرهای شخصی و اتوبوس‌ها، به‌سختی تردد می‌کنند.

وقتی نهایتاً کار به رأی‌گیری می‌کشد؟

تجمیع پایانه‌ها موضوعی است که حاشیه‌های فراوان را تابه‌حال ایجاد کرده است، باوجوداینکه تمام نهادهای متولی برای این کار اعلام آمادگی می‌کردند اما این امر در طول سه سال گذشته صورت نگرفته بود.

در پایان جلسه با توجه فرماندار شهرستان فاروج به زمان‌بر بودن ساخت پایانه با استانداردهای تعریف‌شده اشاره‌کرده و خواستار رأی‌گیری از بین اعضا در خصوص تجمیع پایانه‌ها و یا استفاده از شیوه‌های دیگر ساماندهی پایانه‌ها شد.

پس از رأی‌گیری مصوب شد که ظرف 15 روز با دادن اختیار به شهرداری در خصوص مکان انتخابی سرانجام پایانه‌های فاروج تجمیع شوند.

حال باید منتظر باشیم که بعد از اتمام مهلت داده‌شده سرانجام دو پایانه مسافربری شهرستان فاروج در یک مکان تجمیع می‌شوند یا همچنان به‌صورت گذشته اداره خواهند شد.

 

 

انتهای پیام./

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک