سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۳۶:۵۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۴۸ - اذان مغرب:۲۰:۱۳:۲۱
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۰۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ساعت ۵:۵۶

کلاس بدون دیوار ایده خلاق یک آموزگار جاجرمی/ این کلاس دانش آموزان را برای ورود به جامعه آماده تر می کند

یکی از معلمان خلاق شهرستان جاجرم کلاس شاد و متنوعی را برای دانش آموزان خود فراهم کرده است که دانش آموزان اسم این کلاس را کلاس بدون دیوار گذاشته اند.
کلاس بدون دیوار ایده خلاق یک آموزگار جاجرمی/ این کلاس دانش آموزان را برای ورود به جامعه آماده تر می کند,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری جاجرم، استعداد یابی و نخبه پروری و یا مهمتر از آن آموزش درست زندگی اجتماعی که امروزه در سطح آموزش و پرورش تا حدودی مغفول مانده است، مشاهدی می کنیم که معلمان و دلسوزانی که آتش به اختیار با ایده و فکر خود ایجاد کننده موج های بسیار بزرگی هستند که جهت زندگی خیلی از انسان ها را عوض می کند.

هرچند این انسان های شریف امکانات بسیار زیادی ندارند و مانند خیلی از آدم های دیگردارای  شرایط و امکانات یکسان هستند اما چنان با اشتیاق کار می کنند که آنها را نسبت به دیگران متمایز می کند.

خلاقیت نشان دادن و وقت صرف کردن برای اهمیت دادن به دانش آموزان در شرایط کنونی جامعه  امری بسیار مهم باید تلقی شود که نیازمند توجه ویژه مسئولین آموزش و پرورش به این موضوع است.

 یکی از معلمان خلاق شهرستان جاجرم کلاس شاد و متنوعی را برای دانش آموزان خود فراهم کرده است که دانش آموزان اسم این کلاس را کلاس بدون دیوار گذاشته اند.

یکی از اهداف این آموزگار خوش ذوق آشنا کردن دانش آموزان با مشاغل مختلف است، از همین روی افرادی که مشاغل مختلفی دارند به این کلاس دعوت می شوند و شغل خود را معرفی می کنند و بعد به سوالات دانش آموزان این کلاس پاسخ می دهد.

از طرف معلم این کلاس بنده به عنوان خبرنگار به این کلاس پرنشاط دعوت شدم تا حرفه خبرنگاری، عکاسی، نویسندگی و چگونگی درج خبر را برای دانش آموزان توضیح دهم.

و بنده هم نحوه استفاده از تجهیزات خبرنگاری از جمله ریکوردر، نوت بوک و دوربین عکاسی را به دانش اموزان آموزش دادیم.

قاسم کاویانی در مورد کلاس بدون دیوار گفت:  کلاس بدون دیوار یعنی کلاس بدون محدودیت، یعنی کلاسی که فراتر از چاردیواری و چند میز و صندلی باشد.

وی با بیان اینکه کلاس بدون دیوار، دانش آموزان را برای وارد شدن به جامعه آماده می کند ابراز داشت:  در کلاس بدون دیوار یک گلخانه داریم که با بچه ها خاک گلدان ها را عوض می کنیم و گل هم قلمه می زنیم.

 این آموزگار خلاق افزود: مشاغل مختلف را با حضور نماینده آن شغل معرفی می کنیم تا دانش آموزان از روبه رو شدن با فعالیت ها و مشاغل استرس نداشته باشند و از این رو همیشه پر انرژی هستند.

کاویانی اظهار داشت: دانش آموزان در این کلاس در زنگ هنر، به هنری که علاقه دارند می پردازند، یکی داستان می نویسد، دیگری شعر و یکی نوحه می خواند و دیگری نقاشی می کشد.

وی در پایان گفت: در این جا دانش آموزان می آموزند که در کلاس هوای هم  را داشته باشند و اگر افرادی در مباحثی مشکل دارند دانش آموزانی که درس را خوب یاد گرفته اند بین بچه ها می روند و درس را بیشتر توضیح می دهند.

انتهای پیام

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک