چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۱۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ساعت ۷:۳۴

پذیرش مهمانان خارجی و داخلی در اقامتگاه بومگردی وصال

مدیر اقامتگاه بومگردی وصال رویان گفت: این اقامتگاه در سال 96 پذیرای 89 مهمان خارجی و 1390 مهمان داخلی بوده است.
پذیرش مهمانان خارجی و  داخلی در اقامتگاه بومگردی وصال,
به گزارش عصر اترک به نقل از سپهرآیین ، علی وصالی مدیر اقامتگاه بومگردی وصال رویان روستای روئین در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: زندگی در دل روستا با انواع غذا های سنتی و محلی ارگانیک .  الاغ سواری . اسب سواری . بازدید از کار گاه های نساجی سنتی، تجربه بافندگی  و به طور کلی تجربه زندگی روستایی یکی از محاسن زندگی در بومگردی ها می‌باشد.

وی گفت:  اقامتگاه بومگردی وصال رویان از شهریور ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را به عنوان نخستین اقامتگاه بومگردی خراسان‌شمالی اغاز کرد و در اذر ماه همان سال جهت معرفی غذاهای سنتی شهرستان در جشنواره غذا منطقه ۴ کشور که بین سه  استان خراسان و سمنان برگذار شد شرکت کرد و غذای کمه جوش و آش دو طبقه به عنوان بهترین پیش غذا انتخاب شد.

وی تصرشیح کرد: در سال 96 این بوم گردی پذیرای  ۸۹ مهمان خارجی و ۱۳۹۰ مهمان داخلی بوده است و در این اقامتگاه به طور مستقیم برای  ۶ نفر و غیر مستقیم  برای ۲۰ شغل ایجاد نموده است.

وصالی با بیان دیگر اقدامات این بوم گردی جهت معرفی شهرستان افزود: در دو سال گذشته جهت معرفی صنایع دستی شهرستان و روستای روئین در نمایشگاه های مشهد.  تهران ، زنجان،رامسر،ساری،زاهدان،شیراز،بوشهر،یزد،قزوین.و... شرکت کرده ام.
وی همچنین جهت پیشرفت بوم گردی ها نیز گفت:  با توجه به توانایی ها و پتانسیل منطقه میتوان با برگزاری کلاس های آموزشی و دعوت اساتید و کارشناسان مجرب و همچنین سهولت در پرداخت تسهیلات شاهد افزایش و پیشرفت بوم گردی ها در شهرستان بود.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک