چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۰:۱۶ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۳۱ - اذان مغرب:۱۸:۰۹:۳۰
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ساعت ۵:۵۵
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان راز و جرگلان خبر داد:

آمادگی پایگاه اورژانس راز و جرگلان در چهارشنبه سوری

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان راز و جرگلان از آمادگی پایگاه اورژانس راز و جرگلان در شب چهارشنبه سوری خبر داد.
آمادگی پایگاه اورژانس راز و جرگلان در چهارشنبه سوری,

مرتضی عرفانی، مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: ۸ نیرو بصورت فعال و آموزش دیده و تمامی تجهیزات و اقلام درمانی مورد نیاز، در ۴  پایگاه اورژانس ۱۱۵ ساماندهی شده و جهت مواجهه با حوادث احتمالی نظیر سوختگی، انفجار و ... آماده خدمت رسانی هستند.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر چهارشنبه‌سوری از حالت سنتی خارج شده، به سمت خشونت سوق داده شده و به استفاده از مواد محترقه و ناهنجار که سبب سلب آسایش از مردم می شود و آسیب های جسمی و روحی را ایجاد می کند، تبدیل شده است.

 

عرفانی افزود: سالانه هزاران نفر از هموطنان در این مراسم مصدوم و یا معلول می شوند و هزاران خانواده ایرانی سال نو را با غم و اندوه شروع می کنند.

 

وی با اشاره به این موضوع گفت :هیچ فردی اعم از تولید کننده ،مجری آتش بازی، ناظران یا حتی عابران پیاده و رهگذران از آسیب های چهارشنبه سوری در امان نیستند.

 

مرتضی عرفانی از هدایت آیین و برنامه های چهارشنبه سوری به سوی یک آیین شاد اما ایمن، به عنوان بهترین راه پیشگیری از سوانح و حوادث نام برده و خاطرنشان کرد: دید و بازدید، دورهم جمع شدن خانواده ها و دوستان، انجام بازی های محلی، شاهنامه و حافظ خوانی و ...  با هشیاری و آگاهی خانواده ها می تواند جایگزین بازی های خطرناک و ترقه بازی شده و ضمن حفظ و نگهداری این آیین کهن، آن را از خطر و حادثه دور کند.

 

وی توصیه کرد: در صورت روشن کردن آتش توجه کنید که آتش در حجم کم باشد و از ریختن مواد سریع الاشتعال نظیر نفت، بنزین و الکل روی آتش جدا خودداری کنید.

 

عرفانی تاکید کرد: از مواد محترقه و منفجره  و ترقه و فشفشه دست ساز استفاده نکنید و یا اینکه این مواد را در داخل وسایل با پوشش شیشه ای و یا قوطی‌های فلزی منفجر نکنید.

 

وی همچنین افزود: در صورت پوشیدن لباس گشاد از نزدیک شدن به آتش یا پریدن از روی آن خودداری کنید.

 

 

این مسئول با بیان اینکه والدین نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دارند گفت: والدین با نظارت و کنترل مستقیم بر نوجوانان ‌می‌توانند تا حد زیادی از بروز حوادث احتمالی بکاهند و کودکان و نوجوانان خود را از خطرات و پیامدهای بازی کردن با آتش، ترقه و مواد محترقه آگاه کنند.

 

عرفانی با اشاره به اینکه بسیاری از کودکان به دور از چشم والدین مواد را خریداری و در جیب، کیف و یا کمد نگهداری می‌کنند خاطر نشان کرد: این مواد محترقه به علت درجه آتش‌گیری پایین بزودی مشتعل و خسارات جانی و مالی فراوانی را به‌بارمی‌آورند که آموزش و نظارت در این موارد حیات بخش است.

 

 وی در ادامه به برنامه اورژانس ۱۱۵ راز و جرگلان در شب چهارشنبه سوری اشاره کرد و گفت: ۸ نیرو بصورت فعال و آموزش دیده و تمامی تجهیزات و اقلام درمانی مورد نیاز، در 4 پایگاه اورژانس ۱۱۵ ساماندهی شده و جهت مواجهه با حوادث احتمالی نظیر سوختگی، انفجار و ... آماده خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان می باشند.

 

مسئول اورژانس ۱۱۵ راز و جرگلان از مردم خواست در صورت بروز هرگونه حادثه، با حفظ خونسردی در قدم اول با ۱۱۵ و آتش نشانی تماس گرفته و از اقدامات شتابزده و غیر اصولی پرهیز نمایند.

 

وی در پایان یک چهارشنبه سوری شاد و بدون حادثه، نوروزی پر از آرامش و طراوت و سالی پر از خیر و برکت را برای مردم شهرستان راز و جرگلان و تمامی هموطنان آرزو کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک