پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۷۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ساعت ۴:۵۸
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

۷۵ اثر نمایشی در سال ۹۶ تولید شد/اکران ۱۲۵ فیلم در خراسان شمالی

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از تولید 75 اثر نمایشی در سال گذشته در استان خبر دادو گفت: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از اجراهای به نمایش گذاشته شده بازدید کردند.
75 اثر نمایشی در سال 96 تولید شد/اکران 125 فیلم در خراسان شمالی,

ابوالحسن حیدری، سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: این اجراها در بیش از سیصد شب در سال گذشته برگزار شد.

 

حیدری با اشاره به توجه به بحث سینما و توسعه فضاهای سینمایی در استان افزود: در سال های اخیرعلی الخصوص سال 96 در کنار برگزاری جشنواره فیلم فجر بعنوان بزرگترین رویداد سینمایی کشور در استان و همچنین تبِلیغات مناسب اکران فیلم های به روز سینما کشور باعث توسعه و رونق سینما در استان و رغبت بیشتر علاقه مندان و مردم شد.

 

وی تصریح کرد: استقبال بییش از ۱۵۰ هزار نفر از اکران ۱۲۵ فیلم در سال ۹۶ خود موید رشد و توسعه سینما و استقبال زیاد مردم استان از اکران فیلم های سینمایی در استان بوده است.

 

حیدری همچنین استقبال ۱۴ هزار نفری از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ۹۶ را  نشانگر میزان سرانه بالای مردم فرهنگ دوست استان از محصولات هنری و سینمایی دانست.

 

وی گفت: اکران فیلم های شاخص و طراز اول کشور با تنوع موضوع در مفاهیم اجتماعی،طنز ، دفاع مقدس در اکران نوروزی هم ادامه داشته است.

 

حیدری در پاسخ به بیشترین فیلم بازدید کننده در نوروز افزود: فیلم های مصادره ، لاتاری ، بدون تاریخ بدون امضا و فیل شاه بیشترین بازدید کننده را در ایام نوروز داشتند که در سینماهای گلشن و عمیق  در بجنورد، غدیر شیروان،نسیم اسفراین و اندیشه مانه و سملقان به روی صحنه رفتند.

 

وی سال 96 را در حوزه تئاتر شکوفاترین سال در زمینه و تولید اجراهای عمومی تئاتر در سالیان اخیر اعلام کرد.

 

حیدری یادآور شد: در حوزه نمایشی و تئاتر  75 اثر نمایشی تولید شد که تعداد اجراها به بیش از 300 شب رسید و بیش از 100 هزار نفر بازدید کننده از این نمایش ها دیدن کردند.

 

وی عنوان کرد:  برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی در استان، برگزاری جشنواره تئاتر استان، برگزاری جشن اردیبهشت تئاتر، برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه(جوان) با تولید ۴۵ اثر نمایشی ، تجهیر پلاتو شمس بعنوان پلاتوی تخصصی تیاتر استان را از دیگر برنامه های شاخص تئاتر استان خواند.

 

حیدری تقویت انجمن های نمایش در استان(8 انجمن نمایش در سطح استان ثبت شده اند)، شناسامه دار کردن گروه های نمایشی که تاکنون 10 گروه شناسنامه دار شدند، برگزیده شدن یک اثر از استان در جشنواره تئتر رضوی و کسب رتبه در بخش های مختلف جشنواره برای اولین بار و راهیابی دو اثر از استان به جشنواره منطقه ای ، برگزیده شدن یک اثر نمایشی استان در جشنواره ملی معلولان کشور را از دیگر فعالیت های شاخص حوزه تئاتر استان قلمداد کرد.

 

وی با اشاره به برنامه های حوزه تئاتر در سال جدیدعنوان کرد: بحث توسعه فضاهای تخصصی حوزه تئاتر، توجه به سایر حوزه های تئاتر از جمله نوجوانان و جوان، تئاتر خیابانی ، تعزیه، تقویت گرو ه های شهرستانی، سوق دادن برنامه های شاخص استانی به سمت شهرستان ها، توجه ویژه به بحث آموزش تئاتر، تبادل گرو های هنری، حضور و اجرای هنرمندان و گرو ه های برجسته  تئاتر کشور  که در سال ۹۶ هم انجام شد(حضور  و اجرای دو تیاتر کشوری در استان) در این لیست برنامه ها قرار می گیرند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک