چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۴۲:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۰۸:۳۴
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ساعت ۱۳:۳۹
نائب رئیس صندوق حمایت از کشاورزی بجنورد عنوان کرد:

اجحاف شرکت غله در حق دامداران خراسان شمالی/تقویت دلالان زیر چتر افزایش قیمت نهاده ها

نائب رئیس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بجنورد با اشاره به اجحاف سبوسی به دامداران استان، گفت: شرکت غله خراسان شمالی سبوس گندم را به کارخانجات آرد استان می فروشد و آنان نیز با قیمتی نجومی، سبوس را به دامداران می فروشند.
اجحاف شرکت غله در حق دامداران خراسان شمالی/تقویت دلالان زیر چتر افزایش قیمت نهاده ها,

به گزارش عصر اترک، حسینعلی حصاری، نائب رئیس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بجنورد در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: از زمانیکه مجموعه شرکت غله استان از زیر پرچم وزارت صنعت، معدن و تجارت به زیر پوشش مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد، طی این مدت، این شرکت تنها کاری که کرده، این بوده که سهم استحصالی سبوس گندم را در اختیار کارخانجات آرد قرار داده است.

حصاری افزود: این کارخانجات نیز هر کیلو سبوس را به دامداران با قیمت 950 تومان فروخته اند که این موضوع، اجحافی به دامداران و تولید در استان است.

وی خواستار شد: وزارت جهاد کشاورزی به حل این موضوع ورود کند.

وی در بخشی دیگر از سخن خود به قیمت نهاده ها نیز اشاره کرد و گفت: روند رو به افزایش قیمت نهاده ها، به دامپروران و دامداران استرس وارد کرده است زیرا با این وضعیت، هیچ یک از هزینه های تولید شیر و گوشت پوشش داده نمی شود.

نائب رئیس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بجنورد همچنین تصریح کرد: در زیر چتر افزایش قیمت نهاده ها دلالان نیز تقویت شده اند، تامین علوفه برای تغذیه دام سخت تر شده و تعداد دام در دامداری ها نیز افزایش نیافته است.

وی همچنین به ظرفیت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نیز اشاره و اظهار کرد: این صندوق با هدف تقویت و رشد پروار بندی دام سبک توانست 12 هزار تن جو از محل اعتبارات این صندوق را به صورت اقساطی در اختیار دامداران قرار داد.

با این وجود، وی از عدم تقویت سهم آورده دولت در این صندوق انتقاد کرد و گفت: اگر این سهم تقویت نشود، نمی توان حمایت همه جانبه ای از صنعت دامپروری و دامداری داشت.

حصاری در خاتمه از افتتاح کارخانه جدید لبنی در استان با تولید پنج نوع پنیر ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدوار هستیم این کارخانه دغدغه فروش شیر استان را برای دامداران استان مرتفع کند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک