چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۲۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ساعت ۳:۲۷
گزارش فارس از ۵۰ متر کارگاه با تصویر ۶۰۰ شهید!

وقتی چوب‌ها هم به عشق شهدا نقش هنر می‌خورند

50 متر بیشتر ندارد اما بی‌شک تاریخ بلندی را در خود جای داده است؛ حرف بر سر یک کارگاه کوچک منبت در ملایر است با جوانی خوش‌ذوق و در و دیواری پر از عکس شهید.
وقتی چوب‌ها هم به عشق شهدا نقش هنر می‌خورند,

به گزارش خبرگزاری فارس از ملایر، 50 متر بیشتر ندارد اما بی‌شک تاریخ بلندی را در خود جای داده است؛ حرف بر سر یک کارگاه کوچک منبت است، کارگاهی با یک دنیا حرف؛ حرفی از جنس عشق و عاشقی؛ کافیست در و دیوارش را ببینی، با تو سخن‌ها خواهد گفت؛ اینجا تمامش بوی شهید می‌دهد، نگاه‌‌ها با ستاره‌ها درآمیخته و تصاویرش تنها یک هدف را دنبال می‌کنند.

در و دیوارش مزین شده به تصویر 600 شهید از تمام کشور، از شهدای دفاع مقدس گرفته تا شهدای مدافع حرم؛ بی‌شک چیزی جز عشق از در و دیوارش آویخته نشده است.

صاحب این کارگاه یک جوان باصفاست، صحبت از سید محمد حسینی جوان 30 ساله ملایری است جوانی که در زمانه‌ای که برخی جوانان امروز تصاویر اتاق و یا محل کارشان را با تصاویر خوانندگان غربی و یا تصاویری از حیوانات، مناظر و.. پر می‌کنند این جوان در این هیاهوی زمانه تمام در و دیوار این کارگاه کوچک را مزین به تمثال مبارک شهدا کرده است.

سیدمحمد ساده و بی‌آلایش است، جوانی سر به زیر و با لبخندی از جنس عشق به شهدا ما را میهمان صحبت‌هایش می‌کند.

 10 سالی است به حرفه منبت‌کاری مشغول است و بر چوب‌های بی‌جان به یاد شهدا نقش می‌زند.

سیدمحمد از عشق و علاقه‌ وافرش به شهدا گفت و ادامه داد: همین عشق و علاقه باعث  شده تا امروز این کارگاه را تبدیل به موزه‌ای از تصاویر شهدا کنم.

این جوان خوش‌ذوق افزود: این کار را از کلاس دوم ابتدایی شروع کردم؛ یک روز از مدرسه برمی‌گشتم که عکس کاندیداهای نمایندگی مجلس را روی دیوارها توجهم را جلب کرد، فکر کردم اینها عکس شهداست؛ بنابراین تعداد زیادی از این عکس‌ها را جمع کردم و به منزل آوردم، بعد که فهمیدم داستان چیز دیگری است، کار جمع‌آوری عکس شهدا را جدی گرفتم و حاصلش شد این کارگاهی که می‌بینید.

سیدمحمد اضافه کرد: تمام هدف و وقتم را برای حفظ آثار و تصاویر و پیام‌های شهدا گذاشته‌ام و از این کار هم بسیار خوشحالم چون معتقدم هدفم بسیار هدف والایی است.

وی با اشاره به شرایط کنونی و تهاجم فرهنگی دشمن بیان کرد: امروز دشمن به دنبال پاک کردن ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت از ذهن جوانان ماست و با جنگ نرم می‌خواهد اهداف شوم خود را در کشور ما عملی کند.

این جوان ملایری با بیان اینکه جوانان گذشته با اخلاص و توکل بر خدا در راه دفاع از دین از دین و ارز‌ش‌‌ها قدم گذاشتند؛ گفت: امروز ما با مسیر فرهنگی که در پیش داریم باید به جنگ دشمن برویم.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان تمام نیروشان را به میدان آوردند و و ما در حال جنگ هستیم؛ اگر از مسیر اصلی خودمان که همان راه شهداست خارج شویم به مسیر شیطان و دشمن قدم گذاشته‌ایم و دشمن به اهدافش خواهد رسید.

سیدمحمد  با بیان اینکه امروز نبود شغل، مسکن، شرایط ازدواج و... باعث شده تا شاهد آسیب‌های زیادی در جامعه باشیم افزود: اگر این شرایط برای جوانان مهیا شود بسیاری از مشکلات جوانان رفع خواهد شد.

وی ریشه بیشتر مشکلات را مشکلات فرهنگی و دور شدن جوانان از اعتقادات و ارزش‌های واقعی دانست و  تصریح کرد: امروز دشمن با ابزارهای مختلف به میدان آمده یک زمان با توپ و تانک آمد اما امروز با  ماهواره و فضای مجاری به میدان آمده و اگر مراقبت نکنیم دچار مشکل می‌شویم.

این جوان خوش‌ذوق با بیان اینکه مسئولان نیز تا حدود زیادی در رفع مشکلات جامعه باید تلاش کنند گفت: باید مشکلات جوانان را حل کرد.

وی با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند فضایی با نشاط و متناسب با اعتقادات و فرهنگ و ارزش‌های است افزود: باید بیش از بیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروز تبیین شود.

 سیدمحمد گفت: جوان امروز باید به ابزار ایمان، تقوا و توکل به خدا مجهز شود و در هر لحظه زندگی خود با اتصال به خدا و دوری از شیطان آرامش را برای خود ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند امروز در جامعه ما آرامش وجود ندارد، تصریح کرد: آرامش و امنیت اصلی را شهدا برای ما آورده‌اند، چرا آرامش وجود ندارد؟ امروز با توسل به شهدا می‌توان به آرامش واقعی رسید.

 این جوان خوش‌قریحه بیان کرد: شهدا به خدا وصل‌اند، اگر انسان به شهدا وصل شود نور الهی را در زندگی و کار و جای جای زندگی‌اش خواهد دید.

وی از این گفت که شهدا در بسیاری از امور زندگی دستش را گرفته و عنایت‌های ویژه‌ای به او کرده‌اند، و ادامه داد: به خاطر مشکل کاری که داشتم مدت زیادی از سردرد شدید و ناراحتی ناحیه گردن رنج می‌بردم، وقتی به پزشک مراجعه کردم از من خواست برای رفع مشکل باید برای همیشه کار منبت را کنار بگذارم و تشخیص داد که ادامه کار منبت باعث آرتروز و تشدید بیماری‌ام خواهد شد.

سیدمحمد گفت: همان شب  شهید برونسی را در خواب دیدم که به من گفت شهدا به تو سلام رسانده و به من گفته‌اند به تو بگویم هر چی از آنها می‌خواهی عنایت می‌کنند، به شهدای گمنام بام ملایر متوسل شدم، در عالم رویا دیدم شهیدی به خوابم آمد و گفت «سید ناراحت هستی؟» ایشان یک پیشانی بند با نام حضرت زهرا(س) به من داد و گفت «من گمنام و فرزند زهرا(س) هستم»، این قضیه مربوط به سال پیش بود و مشکل درد گردنم رفع شد.

وی در خصوص سوالی که آیا تا کنون در مورد این کار ارزشمند از جایی نیز مورد تشویق و یا تقدیر قرار گرفته است گفت: لوح تقدیرها و تندیسها اینجا تنها یک تکه کاغذ است که ارزش دنیوی دارد لوح تقدیر واقعی را باید از خدا و شهدا گرفت، اینکه بتوانم کاری کنم که شهدا به من عنایت داشته باشند و با این کار جوانان را به شهدا علاقمند کنم برای من ارزشمند است.

این جوان ملایری گفت: عاقبت به خیری، مسیر عالی زندگی با داشتن آرامش واقعی و در آخر نیز رضایت خدا و شهدا بزرگترین مزدی است که شهدا به ما می‌دهند و من خدا را شکر می‌کنم که این عنایت به من شده است.

وی با بیان اینکه حدود 500 تا 600 قاب از تصاویر شهدا در این کارگاه کوچک وجود دارد اظهار کرد: اینجا تصاویر شهدای از سراسر کشور وجود دارد از شهدای دفاع مقدس، نیروی انتظامی، مدافعان حرم و...؛ معتقدم هیچ کدام از شهدا با هم فرقی ندارند چراکه هدف تنها یکی بوده است.

سیدمحمد تصریح کرد: من این تصاویر را از جاهای مختلف از فضای  مجازی گرفته، تا خرید بسیاری از تصاویر و یا هدیه از سوی دوستان تهیه می‌کنم، برای نصب و تهیه قاب نیز تا حدودی خودم هزینه کرده و تا حدود زیادی نیز از عنایات شهدا در این کار بهره گرفته‌ام.

وی با بیان اینکه نگاه به تصاویر شهدا آرامش خاصی به من می‌بخشد افزود: این عکس‌ها خیلی متفاوت‌تر از عکس‌های افرادی است که با مرگ طبیعی به آن دنیا می‌روند انگار وقتی به این عکس‌ها نگاه می‌کنم فکر می‌کنم این شهدا در قاب روبروی من هستند و با من حرف می‌زنند.

این جوان ملایری با بیان اینکه این عکس‌ها با پیامی که می‌دهند با چهره مظلوم و دوست‌داشتی هر لحظه مرا به خدا نزدیکتر می‌کنند، افزود: من خیلی وقت‌ها مسافرت نمی‌روم، هزینه مسافرتم را خرج چاپ عکس شهدا می‌کنم تا در مکان‌های مختلف نصب شود، از انجام این کارم بسیار خوشحالم چراکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مسافرت و تفریح برایم ارزشمندتر است.

وی یادآور شد: ما دو مسیر داریم مسیر خدا و مسیر شیطان؛ مسیری که به سمت خدا باشد هرگز آلودگی در آن وجود ندارد اما مسیر شیطان پرتگاه است و ما را تا به سقوط می‌برد.

سیدمحمد تصریح کرد: اگر روزی این توفیق را داشته باشم که خیر بزرگی شوم و آنچه را دارم در راه خدا هزینه کنم هر چه بسازم به نام شهدا نامگذاری می‌کنم.

وی در ادامه به خاطره دیگری اشاره کرد و افزود: یکی از اقوام چند باری به کارگاهم آمد و با دیدن عکس شهدا بر در و دیوار گفت این چه کاری است که انجام می‌دهی؟ از این حرفش ناراحت شدم، او بعد از مدتی دچار بیماری سختی شد، جالب آنکه خواب یکی از شهدای گمنام را داد و با توسل به این شهید والامقام شفا یافت؛ بعدها که به کارگاه من آمد، بسیار گریه کرد و گفت شهدا به او عنایت کرده‌اند.

این جوان ملایری بیان کرد: مادرم می‌گوید خواب دیده که یکی از شهدا دائم اسم مرا می‌آورد، وقتی این موضوع را شنیدم از ته دل گریستم و به خاطر اینکه شهدا مرا قابل دانسته‌اند، خدا را شکر کردم.

وی با بیان اینکه دفاع از ارزش‌ها و دین تنها در شهادت خلاصه نمی‌شود، خاطرنشان کرد:  آنها که رفتند و در راه خدا شهید شدند به جایگاه خود دست پیدا کردند ما که ماندیم باید خون شهدا، راه شهدا و ارزش‌های شهدا را حفظ کنیم و اجازه ندهیم دشمنان اسلام و انقلاب سر سوزنی ارزش‌های ما را زیر سوال ببرند.

سیدمحمد اضافه کرد: امروز باید در میدان جنگ فرهنگی دشمن از دینمان، آبرویمان، غیرتمان و خون‌های شهدایمان و ولایت دفاع کنیم تا دشمن بر ما غلبه نکند.

----------------

فاطمه رحمتی

----------------

انتهای پیام/و

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک