چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۰۷:۱۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۱۶:۵۲
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۳۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ساعت ۶:۵۲

اولین مدرسه استثنایی روستایی خراسان شمالی افتتاح شد

 اولین مدرسه استثنایی روستایی استان خراسان شمالی در شهرستان راز و جرگلان با حضور خیرین مدرسه ساز و مسولان استانی و شهرستانی و معتمدین جرگلان در بخش جرگلان افتتاح شد .
اولین مدرسه استثنایی روستایی خراسان شمالی افتتاح شد,

محمد مهدی محمدی مدیر آموزش و پرورش در گفتگو با عصر اترک گفت : مدارسی که امروز افتتاح شده شامل یک مدرسه شش کلاسه در یکه سعود پایین بخش جرگلان با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان که ۶۰۰ میلیون آن از طریق اداره کل نوسازی  و ۳۰۰ میلیون تومان آن توسط خانواده شهید حدادزاده از طریق خیرین مدرسه ساز مهر گیتی تهران  تامین شده است .

وی افزود : همچنین امروز اولین مدرسه دو کلاسه استثنایی روستایی استان خراسان شمالی در روستای یکه سعود پایین افتتاح شد که اعتبارآن ۱۱۰ میلیون تومان است که ۵۵ میلیون تومان آن از اعتبارات دولتی و مابقی نیز از طرف موسسه خیرین "بچه های سیب سرخ" تهران تامین شده است.

محمدی گفت: ساخت مدرسه شش کلاسه از دوسال قبل و مدرسه دو کلاسه استثنایی نیز از پاییز سال گذشته شروع شده بودو هم اکنون ۱۴ کودک استثنایی در این مدرسه تحصیل می کنند .

وی اضافه کرد: ۵ روستای شهرستان رازوجرگلان بخصوص در بخش جرگلان در حال حاضر نیاز ضروری به ساخت مدرسه دارد که شامل روستاهای قره آقاچ یک مدرسه متوسطه اول سه کلاسه، کرکولی یک مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه، کلاته دولت آباد روستای  بچه دره یک مدرسه دو کلاسه، کمیلی یک مدرسه دو کلاسه و مزارجان نیز به یک مدرسه دو کلاسه نیاز ضروری دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تاکید کرد: هم اکنون دانش آموزان این روستاها با طی کردن مسافت زیاد در مدرسه روستاهای اطراف تحصیل می کنند.

محمدی ادامه داد: بقیه مدارس رازوجرگلان شامل روستای امانلی و باغلق و چند روستای دیگر نیاز به بازسازی و نوسازی دارند .

شهرستان رازوجرگلان با ۶۰ هزار نفر جمعیت ۱۱ هزار دانش اموز دارد که در ۱۷۴ مدرسه تحصیل می کنند .

خبرنگار:رحیمی

انتهای پیام /

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک