چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۷/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۰۷:۱۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۱۹:۱۶:۵۲
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۴۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ساعت ۴:۵۶

مشارکت ۸۰ درصدی رازوجرگلانی ها در اطفا حریق/ راه اندازی دو پایگاه اطفا حریق در جرگلان

رئیس منابع طبیعی شهرستان رازوجرگلان گفت: مشارکت مردمی شهرستان رازوجرگلان در اطفا حریق شهرستان ۸۰ درصد است و رتبه یک استانی را به خود اختصاص داده اند.
مشارکت ۸۰ درصدی رازوجرگلانی ها در اطفا حریق/ راه اندازی دو پایگاه اطفا حریق در جرگلان,

الیاس یزدانی در گفتگو با عصر اترک اظهار کرد: آتش سوزی ۶۰ هکتاری در جرگلان، آتش سوزی روستاهای آیر قایه، اشرف دره و امانلی به میزان ۶۲ هکتار  از جمله آتش سوزی های بزرگ شهرستان از سال 94 تا کنون بوده است.

 

وی افزود: آتش سوزی گسترده این سه روستا ۵۰۰ میلیون ریال خسارت بجا گذاشت.

 

یزدانی گفت: در سال ۹۶ نیز شاهد آتش سوزی در ۱۱۰ هکتار از اراضی این شهرستان بودیم که ۱۰۳ هکتار آن در قرق گونیک براثر سهل انگار شکارچی اتفاق افتاد.

 

وی تصریح کرد: در تمام این سه سال مشارکت های مردمی در اطفا حریق بسیار خوب بوده و بطور میانگین ۸۰ درصد برآورد شده است و در دو سال گذشته رتبه برتری را داراست .

 

وی ادامه داد: دلایل عمده این آتش سوزی ها در سطح شهرستان بیشتر سرایت آتش از کشور همسایه ، سهل انگاری گردشگران و همچنین آتش زدن مزارع توسط کشاورزان است.

 

یزدانی همچنین از راه اندازی دو پایگاه مشارکتی اطفا حریق در بخش جرگلان خبر داد و گفت: با توجه به تامین امنیت مراتع از آتش و مشارکت خوب جوامع محلی و همچنین جهت آمادگی بیشتر در زمان حادثه حریق دو پایگاه اطفا حریق در حصارچه و یکه سعود راه اندازی خواهد شد.

 

وی گفت: هر پایگاه دارای ۲۰ الی ۲۵ نفر بنا به رنج منابع طبیعی دارای نفرات خواهند شد و امکاناتی از جمله آتش کوب, شن کش,بیل, پلاکس بک , دمنده که وسایل تخصصی نیست و افراد روستایی به راحتی می توانند با آنها کار کنند در اختیار این پایگاههای مشارکتی قرار داده می شود تا بتوانند اقدامات اولیه از جمله جلوگیری از گسترش و پیش روی آتش را انجام دهند.

 

یزدانی با بیان اینکه تاکنون پایگاه مشارکتی اطفا حریق در استان ایجاد نشده، گفت: برای اولین بار است که چنین پایگاهی در جرگلان راه اندازی می شود .

 

شهرستان رازوجرگلان ۱۰۷ هزار هکتار مرتع و ۷۰ هزار هکتار جنگل دارد .

 

صاحب جمال رحیمی

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک