چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۴۸۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ - ساعت ۷:۱۲
استاندار خراسان شمالی اعلام کرد:

برخورد با گرانی کالا/سهم تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و عشایر استان ۱۰۷ میلیارد افزایش یافت

استاندار خراسان شمالی ریشه کنونی گرانی کالاها را در عدم نظارت ها اعلام کرد و خواستار شد: فرمانداران و بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گرانی کالاها را رصد و با آن برخورد کنند.
برخورد با گرانی کالا/سهم تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و عشایر استان 107 میلیارد افزایش یافت,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمد رضا صالحی، استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای اداری استان در این باره اظهار کرد: طی چند وقت اخیر، یکسری حرکت هایی به صورت سوء استفاده از فضای موجود صورت گرفته است که همه باید بر این موضوع دقت داشته باشیم.

صالحی گفت: در حال حاضر امر صادرات و واردات کشور با ارز چهار هزار و 200 تومان در حال انجام است و این در حالی است که برخی از تجار به علل مختلف درهنگام خروج کالا از ایران از آوردن ارز به کشور خودداری می کنند و عده ای نیز ارز وارد شده را در بازار آزاد می فروشند که این رویه موجب شده است تا ورود ارز به بانک مرکزی کشور دچار خدشه شود.

وی همچنین افزود: در عین حال، واردات کالاها به داخل کشور در حال حاضر با ارز چهار هزار و 200 تومان در حال انجام است و این در حالی است که با این نرخ مصوب برای ارز وارداتی، شاهد هستیم قیمت کالا در بازار داخلی رو به افزایش است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر افزایش قیمت محصولات هیچ علتی به جز عدم نظارت نهادهای مسئول و ذی ربط ندارد.

استاندار خراسان شمالی خواستار شد: فرمانداران و بازرسان صنعت و معدن و تجارت استان با قوت موضوع گرانی ها را رصد و با گران فروشی ها برخورد کنند.

وی در بخشی دیگر از سخن خود به بانک ها نیز اشاره و بر همکاری بانک ها و تولیدکنندگان استان تاکید کرد.

وی گفت: درصورتیکه مراوده میان بانک ها و تولیدکنندگان در استان به اختلاف نظر رسید، انتظار است ابتدا طرح موضوع برای حل اختلاف پیش آمده در استانداری انجام شود و رسیدگی به موضوع مورد اختلاف میان طرفین در قوه قضاییه، گزینه آخر باشد.

علاوه بر این، صالحی از افزایش سهم اعتباری ردیف تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و عشایر استان از 263 میلیارد تومان به 370 میلیارد تومان خبر داد و گفت: ادارات ذی ربط وظیفه دارند تا مدت 50 روز نسبت به جذب این سهمیه برای استان اقدام کنند و درصورتیکه طی این مدت این امر انجام نشود، این سهمیه به سهمیه دیگر استان ها اضافه می شود.

وی افزود: درصورتیکه ادارات ذی ربط برای جذب این سهمیه هر چه سریعتر اقدام کنند حتی می توان بیش از 370 میلیارد تومان را نیز برای استان جذب کرد.

وی همچنین اعلام کرد: تا بهمن ماه سال جاری 226 پروژه عمرانی استان که هم اکنون 80 پیشرفت فیزیکی دارند با صرف 133 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری خواهند رسید.

استاندار خراسان شمالی همچنین در بخشی دیگر از سخن خود با تاکید بر حفظ تکریم ارباب رجوع ها در مراجعات مردمی به ادارات، عنوان کرد: اعتمادسازی مردمی بر پایه تحقق عدالت اجتماعی شکل می گیرد.

خواستار شد: در سطح ادارات باید از بروز رانت و تبعیض اجتماعی جلوگیری شود و با این نوع از رفتارها برخورد جدی صورت گیرد.

افزون بر این، علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس نیز در این جلسه ریشه اصلی مشکلات کشور را در فرآیندهای اجرایی اعلام کرد و گفت: ریشه مشکلات نه کمبود اعتبارا است و نه مسائل خارجی، بلکه ریشه اصلی مشکلات کشور در گیر و دارهای اداری نهفته است.

قربانی اذعان کرد: گره خیلی از این مشکلات با یک خط مصوبه قانونی نیز باز می شود.

وی در ادامه از استخدام های خارج از ضوابط نیز انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه برای برنامه ششم توسعه کشور، اصلاح نظام اداری، کاهش حجم و اندازه ساختار اداری دولت مصوب شده است که در همین راستا دولت باید در این برنامه تا 15 درصد از حجم نیروی اداری اش را کاهش دهد، با این وجود، شاهد هستیم که موازی با این مصوبه، قانون استخدام های خارج از ضوابط نیز تصویب می شود.

وی تصریح کرد: این قانون که برای اجنه نوشته نشده است.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس همچنین از عدم اجرای مصوبه ثبت و اعلام دریافت هایی مسئولان به استثنای نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی در سامانه نیز انتقاد کرد و گفت: مجلس این مهم را در راستای اطلاع رسانی به مردم مصوب کرده بود تا دولت به آن عمل کند که هنوز دولت به این مصوبه عمل نکرده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
farhad | 1397/03/11
0
0
انواع طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی در وبسایت بیگ والت bigwallet.ir سایت کسب و کار در بجنورد
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک