چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۰۴۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ - ساعت ۸:۲۴
امام‌ جمعه بجنورد:

مطالبات اصناف با شیوه‌های دشمن شادکن نباشد/مردم ، حضور ارتش در خراسان شمالی را مطالبه گری کنند

امام‌ جمعه بجنورد گفت: اصناف نباید با شیوه‌های دشمن‌ شادکن مطالبات خود را طلب کنند تا مطالبه گری آنان به سوء استفاده دشمنان منجر شود، در عین حال، مسئولان نیز باید راهکاری برای اعلام رسمی مطالبات مردمی پیدا کنند.
مطالبات اصناف با شیوه‌های دشمن شادکن نباشد/مردم ، حضور ارتش در خراسان شمالی را مطالبه گری کنند ,

به گزارش عصر اترک، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امام‌ جمعه بجنورد در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای امام خمینی بجنورد با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم اظهار کرد: برخی از انسان‌ها چنان شخصیتی دارند که کلید خیرات و قفلی بر بدی‌ها هستند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین یعقوبی، وجود این افراد را حجتی برای مردم توصیف کرد و گفت: امام راحل ازجمله این افراد است.

وی مدیریت امام را در سه مرحله ارزیابی کرد و گفت: مدیریت اول، مبارزه در قبل از انقلاب که در ۱۲ بهمن ۵۷ به نتیجه نشست، مدیریت دوم امام، بحران‌های پس از انقلاب که جنگ از مهمترین آن‌ها بود و ملت با تجاوزی گسترده مواجه شد که امام مدیریت دفاع مقدس را بر عهده داشت و خردمندانه جنگ را نیز مدیریت کرد.

وی بحران، ترورها را از دیگر بحران‌های پس از انقلاب برشمرد و گفت: امام همچون کوهی استوار در مقابل این بحران و با مدیریتی صحیح کشور را نجات داد و به ثبات رساند.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین یعقوبی مدیریت سوم را مدیریت راهبردی و مبارزه عنوان کرد و افزود: فتوای سلمان رشدی، برخورد با سفرا و لانه جاسوسی همچنین انقلاب دوم ازجمله آنان است که باعث صدور انقلاب به جهان و به رخ کشیدن هیمنه اسلام و انقلاب بود.

وی در ادامه بیان کرد: امام (ره) تزلزل در کاخ ابرقدرت‌ها ایجاد کرد و هیمنه استکبار را شکست و هیبت اسلام را به رخ جهانیان کشید.

وی غم از دست دادن امام (ره) را سنگین توصیف کرد و گفت: هنوز خاکسپاری انجام ‌نشده بود امام خامنه‌ ای به‌عنوان جانشین از سوی مجلس خبرگان اعلام شد که به‌ حق جانشینی شایسته برگزیده شد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، مدیریت رهبری پس از امام (ره) را راهبردی دانست و افزود: دوران امام و رهبری را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد و رهبری شاگرد امام بودند و بسیاری نمی‌خواستند این انتخاب را بپذیرند.

وی رهبری نظام را لیاقتی دانست و گفت: باید به آن افتخار کرد.

وی همچنین تصریح کرد: استکبارستیزی و اقتدار امام در این فرد متجلی شد و حرکت رو به کمال انقلاب سرعت گرفت و حال شاهد جشن ۴۰ سالگی انقلاب نیز خواهیم بود.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین یعقوبی با اشاره به لیالی قدر بیان کرد: شب قدر بسیار مهم است و باید خود را آماده کنیم و درک این شب‌ها درک قلب ماه رمضان است که بسیار ارزشمند است.

وی شب قدر را شب پاکسازی و نوسازی دانست و افزود: در این شب با دعا و استغفار، ارتباط باخدا ایجاد می‌شود.

وی همچنین با اشاره به‌ روز قدس اظهار کرد: امسال فلسطین ۷۰ شهید و سه هزار مجروح برای ایستادگی در برابر آمریکا داده همچنین آزادگی، استقامت و استقلال و غیرت دینی را به جهان اثبات کرده است.

امام‌ جمعه بجنورد خروج امریکا از برجام را نیز خوشحال‌ کننده و همچنین نگران‌ کننده بیان کرد و گفت: از برجام خاطره خوشی نداریم ولی نکته این است که اگر دست به‌ سوی دیگران دراز باشد همیشه دست آنان برتر است.

وی در ادامه گفت: هر ملتی محتاج دیگران باشد اسیر است و نباید محتاج بیگانگانی بشویم که هیچ عهدی را نمی‌شناسند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اصناف مطالبات خود را به نحوی اعلام کنند که دشمن سو استفاده نکند چراکه اعتصابات زنجیره‌ای از حربه‌های دشمنان است و نمایندگان باید راهکاری پیدا کنند و اصناف نباید با شیوه‌های دشمن‌ شادکن مطالبات خود را طلب کنند.

وی در خاتمه وجود ارتش در استان را مایه افتخار و دلگرمی عنوان کرد و گفت: می‌خواهند این تیپ را در استان‌های دیگر ادغام و خراسان شمالی را از این نعمت محروم کنند و ادله‌ای که دارند محکمه‌ پسند نیست.

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین یعقوبی این اتفاق را ضربه امنیتی به استان اعلام کرد و خواستار شد: مردم در این زمینه با حمایت خود دست به مطالبه گری بزنند و صدای خود را به مسئولان برسانند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک