پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۲۰:۴۹ - اذان ظهر:۱۱:۵۲:۴۲ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۱۹
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۰۴۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ساعت ۱:۱۲
 امام جمعه موقت بجنورد:

عدالت امام علی (ع) در تقسیم بیت المال و سپردن مسئولیت ها مورد توجه دولتمردان باشد

امام جمعه موقت بجنورد با اشاره به عدالت امام علی (ع) گفت: عدالت امام علی (ع) باید مورد توجه همه ی دولتمردان باشد و به خصوص در تقسیم بیت المال و سپردن مسئولیت ها رویه امام علی را مورد توجه قرار دهند.
عدالت امام علی (ع) در تقسیم بیت المال و سپردن مسئولیت ها مورد توجه دولتمردان باشد,

حجت‌الاسلام رضا نوری، امام جمعه موقت بجنورد در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار کرد:  عدالت از ویژگی بارز مولای متقیان بوده  و زمانی که ایشان خلافت و حکومت را به دست گرفتند در همه امور عدالت را اجرا می کردند.

وی ادامه داد: ایشان در بحث تقسیم بیت المال، سپردن مسئولیت به افراد و مباحث اجتماعی و ارتباطاتی که با گروه های مختلف داشتند، عدالت را راس امور قرار می دادند.

حجت الاسلام نوری خاطر نشان کرد: در بحث بیت المال ایشان هیچ فرقی بین مولا و بنده، سفید پوست و سیاه پوست نمی گذاشتند.

امام جمعه موقت بجنورد اضافه کرد: این شیوه و رویه ی علی (ع) بر تمام دوره ی حکومت 5 ساله ی امامت و خلافتش جاری بود به گونه ای که بسیاری از زیاده خواهان به خاطر همین عدالت مولا به او پشت کردند و با او دشمن شدند.

وی اضافه کرد: امام علی (ع) در تقسیم مسئولیت ها سعی می کرد آن هایی را که قوی تر هستند را انتخاب کند هر چند نام و نشان نداشته باشند.

امام جمعه موقت بجنورد گفت: شیوه ی عدالت امام علی (ع) باید مورد توجه همه ی دولتمردان باشد.

وی خاطر نشان کرد: هر چند در حد مولا علی نمی توانند عدالت داشته باشند ولی حداقل می توانند نسبت به بحث بیت المال و سپردن مسئولیت ها پیروی از مولا را داشته باشند.

حجت الاسلام نوری اضافه کرد: اگردر بحث بیت المال مسئولین دقت نکنند به هیچ وجه از جانب خدا بخشیده نخواهند شد چرا که بیت المال حق الناس است.

وی عنوان کرد: اگر مسئولین بر اساس روابط حزبی، گروهی و قومی اقدام به انتخاب افراد برای قرار دادن در پست های اداری کنند، در واقع به حق الناس خیانت کرده اند.

انتهای خبر/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک