چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۴۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ساعت ۴:۰
در گفت و گو با عصر اترک اعلام شد:

آغاز خرید تضمینی ۱۶۵ هزار تن گندم از گندمکاران خراسان شمالی

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اعلام آغاز برداشت گندم از مزارع گندم مناطق گرمسیری خراسان شمالی، گفت: مباشران خرید گندم خراسان شمالی 165 هزار تن گندم مازاد گندمکاران استان را خریداری خواهند کرد.
آغاز خرید تضمینی 165 هزار تن گندم از گندمکاران خراسان شمالی,

حضرت قلی حیدری، مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، با اعلام اینکه هم اکنون برداشت گندم از سطح 132 هزار و 500 هکتار مزارع گندم خراسان شمالی آغاز شده است، اظهار کرد: در این فصل زراعی جاری پیش بینی می شود 200 هزار تن گندم از این مزارع برداشت شود.

حیدری در ادامه تصریح کرد: در این فصل زراعی جاری مباشران خرید گندم در استان 165 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران استان با قیمت خرید تضمینی هزار و 300 تومان در هر کیلو را خریداری خواهند کرد.

وی همچنین با اعلام اینکه هم اکنون برداشت گندم در مناطق گرمسیری خراسان شمالی ( شهرستان های مانه و سملقان و جاجرم ) آغاز شده است، عنوان کرد: برداشت محصول گندم از مزارع خراسان شمالی توسط 300 کمباین انجام می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در خراسان شمالی سازمان تعاون روستایی، کارخانجات آرد، سیلوهای دولتی و خصوصی همچنین شرکت های تعاونی تولید به عنوان مباشر خرید تضمینی گندم در استان تعیین شده اند.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: گندم های خریداری شده در 17 انبار متعلق به سازمان تعاون روستایی، یک سیلوی دولتی، دو سیلوی بخش خصوصی و پنج انبار در پنج کارخانه آرد ذخیره سازی خواهند شد.

به گزارش عصر اترک، در سال گذشته 180 هزار تن گندم از مزارع خراسان شمالی برداشت شده بود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک