چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ساعت ۷:۲۴

احداث مناطق ویژه اقتصادی شهرستانی در خراسان شمالی مصوب شد/ واریز حقوق کارکنان قراردادی از خزانه

در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 97، احداث مناطق ویژه اقتصادی در هر شهرستان خراسان شمالی با 14 رای موافق اعضای این شورا مصوب شد.
احداث مناطق ویژه اقتصادی شهرستانی در خراسان شمالی مصوب شد/ واریز حقوق کارکنان قراردادی از خزانه,

به گزارش عصر اترک، محمد رضا صالحی استاندار خراسان شمالی در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیشنهاد امکان تاسیس منطقه ویژه اقتصادی در هر شهرستان خراسان شمالی توسط بخش خصوصی را مطرح کرد و به مشورت اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان گذاشته شود.

یحیی نیکدل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در مخالفت با این طرح پیشنهادی اظهار کرد: ایجاد این مناطق ویژه اقتصادی در استان برای واحدهای تولیدی کنونی مستقر در شهرک های صنعتی استان توجیه ندارد بلکه احداث آنها در راستای ایجاد واحدهای تولیدی بیشتر توجیه دارد.

نیکدل افزود: با توجه به اینکه هم اکنون موضوع الحاق منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بجنورد که در حال احداث است با شهرک صنعتی بیدک مطرح است، با این وجود، هیچ یک از واحدهای تولیدی فعال این شهرک حاضر به الحاق به این منطقه نیستند.

با این وجود، کلیات این طرح پیشنهادی استاندار خراسان شمالی در این جلسه به رای اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان گذاشته شد که این طرح با 14 رای موافق، سه رای مخالف و یک رای ممتنع رای آورد و مصوب شد.

افزون بر این، در این جلسه اجرای طرح ملی گفت و گوی خانواده در خراسان شمالی به عنوان استان پایلوت اجرای این طرح در کشور نیز به رای اعضا این شورا گذاشته شد که این طرح نیز با بیشترین رای به تصویب این شورا رسید.

علاوه بر این، استاندار خراسان شمالی در این جلسه با تاکید بر کوتاه شدن فرآیند صدور مجوزها برای اجرای طرح ها، گفت: در همین راستا، باید پاسخ ادارات به استعلامات اجرای طرح ها سرعت داده شود.

وی همچنین خطاب به مدیران اجرایی استان، اعلام کرد: از ماه جاری برداشت حقوق کارکنان قراردادی ادارات از محل خزانه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک