چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ساعت ۶:۲۰

معاینه ۱۰۷۲ مصدوم نزاع در پزشکی قانونی خراسان شمالی/ تشخیص ۸۴ نزاع ساختگی در استان

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: طی دو ماهه نخست امسال، یک هزار و 72 نفر مدعی مصدومیت در نزاع در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند.
معاینه 1072 مصدوم نزاع در پزشکی قانونی خراسان شمالی/ تشخیص 84 نزاع ساختگی در استان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، دکتر بابک سلحشور با اعلام این خبر افزود:  از این تعداد 726 نفر مرد و 346 نفر زن بوده‌اند.

سلحشور با بیان اینکه تعداد مصدومین نزاع طی دوماهه نخست سال جاری کاهش داشته است، اظهار کرد: این آمار در مدت مشابه سال گذشته، یک هزار و 316 نفر بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان در خصوص وضعیت آمار نزاع استان در سال گذشته اضافه کرد: در سال گذشته هفت هزار و 128 نفر مدعی مصدومیت در نزاع در مزاکز پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند که از این تعداد چهار هزار و 980 نفر (70 درصد) مرد و دو هزار و 148 نفر(30 درصد) زن بوده‌اند.

سلحشور گفت: بررسی ماهانه آمار نزاع سال گذشته نشان داد که مرداد با 816 نفر بیشترین تعداد و دی ماه با تعداد 364 نفر کمترین مراجعین مصدومیت نزاع را داشته است.

عضو شورای قضایی استان افزود: از بررسی وضعیت شهرستانی آمار نزاع در استان در سال 96 به نظر می‌رسد که الگوی تعداد مصدومین نزاع معاینه شده با جمعیت شهرستان‌ها ارتباط مستقیمی دارد بدین ترتیب که 40 درصد کل افراد (2881 نفر) در بجنورد معاینه شده‌اند و پس از آن شهرستان شیروان 20 درصد کل امار را (با تعداد 1409 نفر) به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: همچنین اسفراین با یک هزار و 266 نفر، آشخانه با 677 نفر، فاروج 430 نفر و جاجرم با 347 نفر قرار دارند. شهرستان راز با 118 نفر نیز کمترین تعداد را در این آمار داشته است.

متخصص پزشکی قانونی، دکتر سلحشور در خصوص آمار نزاع ساختگی تشریح کرد: استفاده از لفظ "مدعی نزاع" در ارائه این آمار به دلیل وجود صدمات ساختگی است که با افزایش نرخ دیه، شاهد افزایش این اتفاق در پزشکی قانونی هستیم که البته از دید کارشناسان پزشکی قانونی پنهان نمی‌ماند.

وی ادامه داد: ممکن است مصدومیت‌های فرد مدعی به طور کامل ساختگی باشد یا ترکیبی از صدمات واقعی و صدمات غیر حادث شده در محیط منازعه باشد که در هر دو حالت، این امر به اطلاع قاضی محترم پرونده رسانده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بررسی آمار نزاع سال گذشته نشان داد که در سال گذشته کارشناسان پزشکی قانونی مصدومیت 84 نفر را کاملا ساختگی تشخیص داده‌اند و مصدومیت 214 نفر را نتیجه ترکیبی از منازعه و غیر منازعه تشخیص داده‌اند یعنی برخی مصدومیت ها در محیط منازعه ایجاد شده اما برخی مصدومیت های فرد، ساختگی بوده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک