پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱/۲۴/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۲۰:۴۹ - اذان ظهر:۱۱:۵۲:۴۲ - اذان مغرب:۱۷:۱۵:۱۹
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ساعت ۷:۳۲

 میزان زکات فطره هر نفر در خراسان شمالی ۵۵۰۰ تومان است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: مرغوب ترین نوع گندم کیلویی 1 هزار 800 تومان برای تعیین نرخ فطریه اعمال شده و بر این اساس زکات فطریه برای هر نفر در سال جاری 5 هزار و 500 تومان است.
 میزان زکات فطره هر نفر در خراسان شمالی 5500 تومان است,

به گزارش عصر اترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در جلسه برنامه ریزی برای عید سعید فطر اظهار کرد:  کفاره غیر عمد هر روز 1500 تومان و کفاره عمد هر روز 110 هزار تومان به تصویب شورای زکات استان رسید.

حجت اسلام یعقوبی افزود: باید زکات فطریه افراد قبل از برگزاری نماز عید آماده شده باشد و پرداخت مبلغ اضافی به همراه زکات بدون مشخص کردن دلیل آن مشکل شرعی دارد.

حجت اسلام یعقوبی عنوان کرد: فطریه باید به دست مستحق برسد و اولویت نخست پرداخت زکات فطریه، نیازمندان هستند.

وی با بیان اینکه یک ماه روزه در رمضان در واقع پاسخ به فطرت مان است، ادامه داد: طبیعت انسان دنیایی و بدون محدودیت است در حالی که فطرت انسان خدایی و معنوی است .

حجت اسلام یعقوبی خاطر نشان کرد: نماز عید فطر در طول سال یک بار برگزار می شود به این دلیل باید تبلیغات و مقدمات انجام نماز به خوبی تدارک دیده شود.

امام جمعه بجنورد با اشاره به روایاتی از اهل بیت  گفت: عید ها زمانی واقعی خواهند بود که ولایت بر آن سرزمین در جریان باشد و در کشور ایران 40 سال است که مردم در سایه ی ولایت زندگی می کنند.

وی در انتها از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به جهت برگزاری مناسب برنامه ها تشکر و قدردانی کرد.

 

عده ای قصد تخریب شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را دارند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در ادامه این جلسه گفت: از دهه فجر سال گذشته ، افرادی با توهمات خاص خود قصد تخریب شورای هماهنگی را دارند، درحالی که ما پای کار تصمیمات شورا هستیم.

حجت السلام محمد علی سالاری اظهار کرد: شورای هماهنگی متشکل از 23 نفر است که متناسب با جلسه اعضا دعوت می شوند و نتیجه ی جلسه در قالب برنامه ها به اجرا در می آید.

وی ادامه داد: برگزاری مراسمات ملی و مذهبی به صورت سراسری از تهران اعلام می شود .

وی بیان کرد: مراسم نماز عید سعید فطر اگر مطابق با تقویم رسمی جمعه اعلام شود ساعت 7 صبح در بولوار مقابل مصلی برگزار می شود که در این روز نماز جمعه برپا نمی شود.

 

استقرار 250 پایگاه جمع آوری فطریه در استان

عباس اهرابی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی نیز در این جلسه ابتدا در پاسخ به شایعات ایجاد شده در رابطه به کمک های جمع آوری شده در روز قدس گفت: سال 96 مبلغ 670 هزار تومان و امسال 5 میلیون و 700 هزار تومان برای کمک به مردم فلسطین جمع آوری شد که مختص این افراد است  و در هیچ بخش دیگری خرج نمی شود.

وی ادامه داد: طی بخش نامه ای از تهران، موسسات خیریه که متقاضی جمع آوری زکات فطریه هستند ملزم به دریافت مجوز جمع آوری زکات فطریه از کارگروه نظارت بر جمع آوری زکات فطریه می باشند.

اهرابی اضافه کرد: 30 درصد زکات فطریه جمع آوری شده به نیازمندان دفتر امام جمعه، 30 درصد نیازمندان بهزیستی و 40 درصد نیازمندان کمیته امداد اختصاص پیدا می کند.

وی تعداد پایگاه های مستقر در سطح استان برای جمع آوری فطریه را 250 پایگاه اعلام کرد.

اهرابی در انتها گفت: امسال تمامی صندوق های جمع آوری شده در قالبی متحد الشکل در اختیار مراکز دارای مجوز قرار گرفته می شود و از نیروهای انتطامی خواستاریم که در صورت مشاهده هر گونه اختلافی در ظاهر صندوق ها اقدام به جمع آوری آن ها داشته باشد.

انتهای خبر/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک