پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱/۲۳/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۲۱:۱۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۲:۲۷ - اذان مغرب:۱۷:۱۴:۱۶
بجنورد
-۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ساعت ۳:۲۵

ترامپ: توافق کره شمالی باید به تصویب کنگره برسد

رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که هرگونه توافق با کره شمالی باید از سوی کنگره آمریکا نیز تصویب شود.
 ترامپ: توافق کره شمالی باید به تصویب کنگره برسد ,

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: هرگونه توافق ایالات متحده با کره شمالی باید به تصویب نمایندگان کنگره برسد.

بیشتر بخوانید:

منافع روسیه از نشست رهبران آمریکا و کره شمالی

اظهارات ترامپ در شرایطی است که وی پیش از این به بهانه وجود برخی اشکالات و نواقص جدی در توافق هسته ای ایران از این توافق خارج شده است. ترامپ همچنین ایالات متحده را از برخی دیگر از توافقنامه های بین المللی خارج کرده است.

به گزارش وب سایت "بریت بارت" ترامپ به این دلیل خیلی راحت از توافق هسته ای ایران خارج شده است که این توافق از سوی باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا برای تصویب نهایی و تبدیل به یک پیمان، مورد تصویب کنگره قرار نگرفته بود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره لزوم تصویب توافق با کره شمالی از سوی کنگره آمریکا گفت: می خواهم این توافق از سوی کنگره تصویب شود. تصور می کنم همه می خواهند که این توافق توسط کنگره مورد تصویب قرار گیرد.

اوباما حاضر نشد توافق هسته ای ایران را برای تصویب نهایی به کنگره بفرستد. این توافق برای تصویب نهایی نیاز به دو سوم رای نمایندگان داشت تا به یک پیمان تبدیل شود.

ترامپ با اعلام این مساله که هرگونه توافق با کره شمالی باید به توافق کنگره برسد، به دنبال این است که حمایت اکثر نیروهای سیاسی را جلب کرده و به کره شمالی نشان دهد که امکان چندانی برای مصالحه و سازش با پیونگ یانگ ندارد. با این اقدام؛ ترامپ عملا اهرم فشار قدرتمندی در مذاکرات آتی با رهبر کره شمالی خواهد داشت و وی را مجبور خواهد کرد تا انعطاف پذیرتر باشد.

منبع: تسنیم
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک