دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۵:۰۵:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۵۲ - اذان مغرب:۱۷:۳۶:۲۵
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ساعت ۱۴:۲۸

۸۵ خانه عالم در استان قزوین احداث شده است

قزوین- معاون اداری و مالی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۸۵ خانه عالم برای استقرار روحانیون در استان احداث شده که در تبلیغ دینی نقش موثری دارند.
۸۵ خانه عالم در استان قزوین احداث شده است,

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شاه محمدی معاون اداری مالی تبلیغات اسلامی استان قزوین در نشست فصلی روحانیون مستقر استان که روز سه شنبه در تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر ۸۵ خانه عالم دراستان احداث شده که باید برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد تا همه آنها مورد استفاده قرار گیرد و روحانیون در آنها مستقر شوند.

وی اضافه کرد: تعدادی از این خانه ها مقیم ندارد لذا باید تدبیرکنیم تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود و بتوانیم از امکانات و سرمایه های خود بدرستی برای تبلیغ امور دینی و روشنگری مردم استفاده کنیم.

معاون اداری مالی تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: باید ساخت خانه های عالم بر اساس نیازها باشد و در شرایطی که محدودیت های مالی داریم این اعتبارات درست هزینه و استفاده شود.

وی بیان کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستانها باید نسبت به ساخت خانه های عالم بحث و بررسی لازم صورت گیرد تا بتوانیم نیازها را بدرستی جوابگو باشیم.

شاه محمدی یادآورشد: خانه های عالم در روستاها بر اساس ماده ۱۳ از پرداخت حق انشعاب آب، برق و گاز معاف هستند و روحانیون مستقر می توانند این موضوع را از سوی فرمانداران، دهیاران و بخشداران پیگیری کنند.

تعمیرات و نوسازی خانه های عالم متمرکز انجام شود

وی در ادامه گفت: نوسازی و تعمیر خانه های عالم باید به صورت متمرکز و بر اساس استانداردها ورعایت نکات فنی صورت گیرد و این کار در قزوین تصمیم گیری می شود لذا افراد مستقر نباید خودشان نسبت به تعمیرات اقدام کنند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک