سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۵۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ساعت ۲۰:۵۲
فارس گزارش می‌دهد

انجام بیش از ۳ هزار پرواز برای انتقال زائران خانه خدا/ روزانه ۱۰۰ پرواز وارد مدینه می‌شود

سه هزار و 210 پرواز از 33 شرکت هوایی، زائران خانه خدا را به منظور حضور در کنگره عظیم حج از کشورهای دنیا به مدینه منتقل می‌کند که برای عدم ایجاد تداخل، انتقال زائران از ابتدای ذی‌العقده آغاز می‌شود و تا چهارم ذی‌الحجه ادامه دارد.
انجام بیش از 3 هزار پرواز برای انتقال زائران خانه خدا/ روزانه 100 پرواز وارد مدینه می‌شود,

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، اولین گروه زائران خانه خدا از جمهوری اسلامی ایران امسال 27 تیرماه به عربستان سفر کرده و به زیارت مدینه منوره می‌روند.

با توجه به اینکه میلیون‌ها زائر از کشورهای مختلف به فرودگاه‌های عربستان می‌آیند، امکان حضور آن‌ها در یک زمان وجود ندارد، به همین دلیل بر اساس برنامه‌ریزی، پروازهای زائران هر کشور روزانه به این فرودگاه‌ها می‌نشیند و همین امر موجب شده که برخی زائران مدینه اول و برخی دیگه مدینه بعد اعزام شوند.

این امر در حالی است که اعمال حج به مدت 9 روز صورت می‌گیرد، به طوری که از 5 تا 13 ذی‌الحجه زائران در مکه مکرمه به انجام اعمال و مناسک حج تمتع می‌پردازند.

با این وجود عربستان سعودی به منظور عدم تداخل پروازها و امنیت لازم از کشورهای مختلف خواسته تا کار انتقال زائران خانه خدا را از ابتدای ماه ذی‌العقده آغاز کنند که این روند تا چهارم ذی‌الحجه ادامه دارد و تمامی زائران خانه در تا این زمان به عربستان اعزام می‌شوند.

در مجموع سه هزار و 210 پرواز از 33 شرکت هوایی، زائران را از سراسر دنیا به مدینه منتقل می‌کند که زمان پروازهای ورودی به عربستان 33 روز به طول می‌انجامد، به طوری که هر روز 100 پرواز وارد مدینه می‌شود.

به گزارش فارس، امسال 85 هزار و 200 نفر از کشورماه به حج مشرف می‌شوند که زائران کشورمان از 20 ایستگاه پروازی به عربستان انتقال می‌یابند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک