سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ساعت ۲:۶
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

۶۶ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در کل کشور 66 هزار پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که برای اتمام آنها 750 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد/ دولت عامل گرانی بازار است,

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: تقریباً 66 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که 6 هزار پروژه آن ملی و مابقی استانی است.

وی با بیان اینکه برای اتمام این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 750 هزار میلیارد تومان نیاز است، اضافه کرد: پروژه‌هایی داریم که از سال 82 به حالت تعلیق مانده است و متأسفانه قیمت‌ها و هزینه‌ها روز به روز بالا می‌رود و قیمت این پروژه‌ها هم گرانتر تمام می‌شود که قدرت دولت به اینها نمیرسد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 320 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است، در صورتی که ما در کل 50 هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی نداریم و این مشکلاتی در اجرای پروژه‌ها ایجاد کرده که حدود 10 تا 12 سال زمان خواهد بود.

گرانی بازار نتیجه سیاست‌های غلط دولت است

نماینده مردم سنندج در مجلس در خصوص دلایل گرانی بازار ساختمان، ماشین و ارز نیز تبیین کرد: متأسفانه دولت کارهایی انجام می‌دهد که خود را گرفتار می‌کند، یکی از آنها بحث پایین آوردن بهره بانکی است که قطعاً مردم پول‌های خود را از بانک‌ها بیرون می‌آورند.

علوی تصریح کرد: مردم پول‌های خود را در مسیر سرمایه‌گذاری منطقی قرار نمی‌دهند، بلکه وارد بازار غیرمولد سکه، ماشین و ساختمان می‌کنند به خیال اینکه زودبازده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس همچنین عواقب این کار را که نتیجه سیاست‌های غلط دولت است، عرضه کمتر و تقاضای بیشتر دانست که بازار مسکن گرانتر می‌شود و در مورد بازار سکه و ارز نیز همین گونه است

انتهای پیام/ذ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک