شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۵:۵۷ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۱۱ - اذان مغرب:۱۷:۴۵:۳۵
بجنورد
۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۶۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ساعت ۷:۴۸

گزینه‌های هیئت‌رئیسه مجلس برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ +اسامی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گزینه‌های ریاست کمیسیون اصل ۹۰ پارلمان برای سال سوم مجلس دهم را اعلام کرد.
گزینه‌های هیئت‌رئیسه مجلس برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ +اسامی,

به گزارش مشرق، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس، گفت: تقریبا اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس طی هفته‌های اخیر انتخاب شدند اما طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس کمیسیون اصل 90 براساس تصمیم هیئت‌رئیسه پارلمان انتخاب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه جدید ۷ کمیسیون مجلس +جدول

وی افزود: براساس تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس، آقای داوود محمدی، رئیس فعلی کمیسیون اصل 90 برای سال سوم مجلس دهم از سوی هیئت‌رئیسه مجلس به صحن پارلمان به عنوان گزینه ریاست بر این کمیسیون انتخاب شد اما این مسئله با اعتراض برخی از نمایندگان روبه‌رو شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در تشریح علت اعتراض تعدادی از نمایندگان برای معرفی داوود محمدی به عنوان گزینه ریاست کمیسیون اصل 90، اظهار داشت: 7 تن از نمایندگان مجلس معتقدند که طبق آیین‌نامه داخلی قوه‌مقننه می‌بایست بیش از یک نفر برای ریاست کمیسیون اصل 90 در صحن پارلمان معرفی شود تا نمایندگان از بین آنها، در نهایت یک نفر را برای ریاست این کمیسیون انتخاب کنند.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: بر همین اساس و پیرو اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلس، مقرر شده که گزینه‌های دیگر ریاست کمیسیون اصل 90 مجلس، غیر از آقای داوود محمدی؛ یعنی آقایان فرهاد تجری و بهرام پارسایی(اعضای ثابت کمیسیون اصل 90) نیز در نشست هفته آینده هیئت‌رئیسه مجلس بررسی شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هیئت‌رئیسه مجلس هفته آینده پیرامون معرفی گزینه‌های نهایی ریاست کمیسیون اصل 90 مجلس تشکیل جلسه می‌دهد.

منبع: تسنیم
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک