سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۵/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۳:۲۵ - اذان ظهر:۱۲:۳۶:۵۱ - اذان مغرب:۱۹:۲۸:۴۴
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۶۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ساعت ۳:۷
همنوا با آمریکا

دبیرکل سازمان ملل، «توقف فوری» عملیات در جنوب غرب سوریه را خواستار شد

همزمان با درخواست آمریکا برای توقف عملیاتهای ارتش سوریه در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی، دبیرکل سازمان ملل نیز خواستار توقف این عملیاتها در جنوب غرب سوریه شد.
دبیرکل سازمان ملل، «توقف فوری» عملیات در جنوب غرب سوریه را خواستار شد,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه مخالفت‌ها و هشدارهای مخالفان سوریه درباره عملیات در جنوب غربی این کشور واقع در نزدیکی مرز با رژیم صهیونیستی و اردن، دبیرکل سازمان ملل هم در این باره بیانیه صادر کرد.

در بیانیه «آنتونیو گوترش» که سخنگوی او منتشر کرده، دبیرکل سازمان ملل همنوا با آمریکا خواستار «توقف فوری» عملیات سوریه در جنوب غربی این کشور شد.

دبیرکل سازمان ملل درباره تشدید اخیر عملیات نظامی در جنوب غرب سوریه، «به شدت ابراز نگرانی کرد» و گفت که حملات اخیر سبب «بی خانمان شدن هزاران غیرنظامی» شده است.

در بیانیه همچنین آمده است: «دبیرکل (سازمان ملل) همچنین درباره خطرهای زیادی که این حملات برای امنیت منطقه دارد، نگران است».

گوترش همچنین خواستار توقف فوری عملیات اخیر سوریه در جنوب غربی و احترام گذاشتن همه طرف‌ها به قوانین بین‌المللی و حقوق بشری در حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌ها شد.

او همچنین از همه طرف‌ها خواست، «خویشتنداری کرده» و تعهداتشان در قبال توافق‌های ایجاد مناطق کاهش تنش را مراعات کنند.

آمریکا در هفته‌های اخیر، به موازات تدارک سوریه برای عملیات در مناطق جنوبی کشور خود برای مقابله با تروریست‌ها، بارها به دمشق درباره این عملیات هشدار داده است ( اینجا و اینجا ).

انتهای پیام/م

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک