پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱/۲۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۶:۵۰ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۳۱ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۳۷
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ساعت ۵:۷

«اصفهان» گرفتار بدترین نوع خشکسالی شده است

اصفهان - مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت: اصفهان گرفتار بدترین نوع خشکسالی شده است و غلبه خشکسالی هیدرولوژی و اقتصادی - اجتماعی بر استان چیره شده است.
«اصفهان» گرفتار بدترین نوع خشکسالی شده است,

به گزارش خبرنگار مهر، مجید بیجندی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خشکسالی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در اصفهان داشتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد استان اصفهان درگیر خشکسالی و تبعات آن است.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: پیش بینی می شود طی تیر و مردادماه وضعیت بارش ها نرمال و در برخی مناطق فراتر از نرمال باشد.

وی بیان داشت: میانگین بارش ها آنقدر نیست که بتواند کمبود بارش ها را جبران کند.

بارش ها در مناطق غربی اصفهان بسیار کم‌تر از سال گذشته بوده است

بیجندی با بیان اینکه وضعیت کانون گرد و غبار شرق مقداری کمتر شده است، اضافه کرد: با توجه به این‌که شرق استان به عنوان یکی از کانون‌های گرد و غبار مطرح می‌شود بارش باران در شهرستان‌های اردستان، نطنز و ورزنه در کاهش گرد و غبار این مناطق مؤثر بوده است.

وی با اشاره به اینکه نیمی از استان ما در حوزه کم‌بارشی و نیمی در حوزه دریافت بیشتر باران قرار دارد، افزود: در مناطق غربی استان بارش بسیار کم‌تر از سال گذشته بوده است و ۶۲ درصد کاهش بارش را در چادگان شاهد بودیم.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: برای تمام ادارات استان نمودار بارش مؤثر تهیه شده است، طی بهار امسال اکثر شهرستان‌های ما بارشی که دریافت کرده‌اند در حوزه بارش مؤثر بوده و در تمام ایستگاه‌های هواشناسی بارش مؤثر اتفاق افتاده است.

پائیز امسال آغاز بارش‌ها زودتر از سال قبل رخ می دهد

وی گفت: میزان بارشی که در برج دو امسال شاهد بودیم در مقایسه با دوره زمانی سال گذشته و بلندمدت در اکثر شهرستان‌های استان بیشتر بوده است.

بیجندی اضافه کرد: با توجه به لایه‌بندی‌های خشکسالی، استان اصفهان در وضعیت خشکسالی هیدرولوژی و اجتماعی- اقتصادی قرار گرفته است؛ در خشکسالی کوتاه مدت وضعیت استان وضعیت بدی نیست اما در خشکسالی بلندمدت اکثر استان درگیر است.

 وی در پیش‌بینی وضعیت استان در ماه‌های آینده ابراز کرد: برای پائیز امسال آغاز بارش‌ها زودتر از سال قبل است و حتی در شهریور ماه هم بارش باران را پیش‌بینی می‌کنیم.

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: سال گذشته تابستان داغ و گرمی را پشت سرگذاشتیم اما برای امسال دمای نرمالی را پیش‌بینی می‌کنیم که نسبت به پارسال دما کاهش یافته است.

وی  با بیان این‌که بسیاری از اتفاقات بهار را از قبل پیش‌بینی کرده بودیم، افزود: پیش‌بینی به این منظور صوت می گیرد که مردم و مسئولان بتوانند برنامه ریزی جدی داشته باشند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک