چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۵:۵۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۱۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۷:۰۷
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۶۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ساعت ۲:۲۷

سکه از بازار آتی خط نمی‌گیرد

مدیرعامل بورس کالای ایران در خصوص اینکه گفته می شود بازار سکه از بازار آتی الگو می گیرد، گفت: این موضوع به هیچ وجه پیش فرض درستی نیست.
 سکه از بازار آتی خط نمی‌گیرد ,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حامد سلطانی نژاد افزود: بازارهای آتی و مشتقه در ادبیات مالی و در تمامی کشورهای دنیا با هدف مدیریت بهتر روی نوسانات بازار نقد راه اندازی می شود.

وی همچنین اظهارداشت: بطورکلی بازارهای آتی محلی برای حضور افرادی که به دنبال سفته بازی و همینطور پوشش ریسک نوسانات هستند، قلمداد می شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بدون شک در این بازار بجای معامله خود کالا موقعیت خرید یا فروش کالا با پولی که از طرف خریدار و فروشنده نزد اتاق پایاپا به عنوان وجه تضمین گذاشته می شود مورد داد و ستد قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: جالب اینکه در بازارهای مشتقه 99 درصد معاملات منجر به تحویل نمی شود بنابراین در ادبیات اقتصادی و پژوهش های مختلف این موضوع که بازار مشتقه بر بازار نقد اثرمی گذارد کاملا رد و مسئله مورد اثبات در این میان اثرگذاری بازار نقد بر بازار مشتقه است.

سلطانی نژاد تصریح کرد: کالا در بازار نقد و معاملات نقدی مورد داد و ستد قرار می گیرد و در بازار مشتقه فقط موقعیت های تحویل کالا مورد مبادله قرار می گیرد و بخش قابل ملاحظه ای از این قراردادها منجر به تحویل نمی شود.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک