سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۶۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ساعت ۶:۴۴
روحانی در مراسم افتتاح فاز ۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس:

پالایشگاه نفت ستاره طرحی برای خودکفایی کشور از بنزین محسوب می‌شود/ اصل ۴۴ با شعار اجرایی نمی‌شود

رئیس جمهور با بیان اینکه در پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس روزانه در هر فاز بالغ بر 12 میلیون لیتر بنزین تولید می‌شود، گفت: برای مهار مصرف بنزین علاوه بر افزایش تولید باید در مصارف این سرمایه ملی نیز مدیریت کرد.
پالایشگاه نفت ستاره طرحی برای خودکفایی کشور از بنزین محسوب می‌شود/  اصل 44 با شعار اجرایی نمی‌شود,

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در مراسم افتتاح فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی نفت ستاره خلیج‌فارس با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر استان هرمزگان و نقطه مهم و استراتژیک این استان اظهار داشت: طرح‌های بسیار ارزشمندی که در حوزه درمان و مقابله با بحران آب در این استان در حال انجام است قابل تقدیر است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مدیران برای تأمین آب مورد نیاز در این استان باید نگاه ویژه به منابع آبی نظیر دریا داشته باشند، افزود: همه ما صداقت و وفاداری را باید در رأس امورمان قرار دهیم و اگر دشمنی بر علیه ما توطئه کرده باشد در وهله نخست باید با اتحاد توطئه را از بین ببریم.

 رئیس جمهور با بیان اینکه تهدید می‌تواند در درجه اول فشار بر مردم و معیشت مردم وارد  آورد، گفت: اما می‌توانیم این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با شناخت ظرفیت‌ها برای توسعه کشور گام برداریم.

روحانی در ادامه مطرح کرد: برخی دشمنان در سر خود خیال واهی دارند که ریشه ایران اسلامی را بخشکانند، اما ما با هم‌گرایی و هم‌افزایی با دوری از اختلاف و صبر و استقامت و اعتقاد به خداوند و ایستادگی حتماً دشمن را شکست خواهیم داد، چراکه این آزمایش را در تاریخ به اثبات رسانده‌ایم.

* شهید بهشتی الگوی مدیران ایرانی

وی در ادامه با اشاره به سالروز حادثه هفتم تیرماه بیان داشت: شهید آیت‌الله بهشتی یک الگوی کامل برای همه مدیران ایران اسلامی است، وی کسی بود که تا آخرین لحظه زندگی ایستادگی کرد و این درس را به همه ما آموخت.

رئیس جمهور با اشاره به فشارها و تحریم‌های دشمن در این مقطع زمانی بیان داشت: وظیفه ما در این زمان چیست؟ بهتر است به جای ایجاد استرس و اقدام به خرید بیشتر و هجوم آوردن به فروشگاه‌ها، کمی منطقی رفتار شود، چراکه بودجه ما امسال کمتر که نشده حتی افزایش هم یافته است و حتی بودجه عمرانی ما نسبت به سال گذشته 30 برابر شده است.

*تزریق امید به جامعه

روحانی یادآور شد: برخی‌ها شرایط کنونی را اینگونه تفسیر می‌کنند که ما در آینده ممکن است دچار مشکل شویم، اما فراموش نکنیم در این مملکت هستند کسانی که با جان و دل تلاش می‌کنند تا مشکلات را مرتفع سازند و امید را به جامعه تزریق کنند.

وی با تأکید بر اعتماد به جوانان در دولت توضیح داد: مصداق بارز این اقدام را می‌توان در اعتماد به متخصصان جوان کشور در این پروژه احداث پالایشگاه نفت ستاره دید که امروز ما را در بنزین خودکفا ساخته و همچنین از نظر کیفی هم ما را در جایگاه خوبی قرار داده است.

* تولید روزانه 12 میلیون بنزین در پالایشگاه نفت ستاره

رئیس جمهور با بیان اینکه در پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس روزانه در هر فاز بالغ بر 12 میلیون لیتر بنزین تولید می‌شود، افزود: برای مهار مصرف بنزین علاوه بر افزایش تولید باید در مصارف این سرمایه ملی نیز مدیریت کرد، توجه کنیم سوزاندن بنزین، نفت و گاز در کشور بدون نیاز ضروری مساوی با سوزاندن دلار و ارز است.

* جلوگیری از مصارف غیرضروری

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در این مقطع که دشمنان ما را تهدید می‌کنند اگر کمی مراعات کنیم و جلوی مصارف غیرضروری را بگیریم و با قاچاق سوخت هم مقابله کنیم، می‌توانیم در این حوزه خودکفا باشیم.

روحانی ادامه داد: باید در برابر دشمن ایستادگی کنیم تا دشمن در برابر ملت ایران تسلیم شود و دولت وظیفه خود می‌داند این حرکت را مدیریت کند و اینکه ما در این پروژه هزینه اینچنینی کرده‌ایم، باید اقدامات بعدی در راستای متنعم شدن مردم از طریق فروش سهام این پالایشگاه انجام شود تا هم مردم بهره‌مند شوند و هم اینکه دولت چابکتر در گام‌های بعدی خود به ارائه خدمت بپردازد.

*واگذاری سهام دولتی به مردم

وی تأکید کرد: اینکه اصل 44 اجرایی شود و سهام دولتی را به مردم واگذار کنیم با صحبت کردن اجرایی نمی‌شود و باید در عمل مردم را در این حوزه سهیم کرد، همه دستگاه‌ها از دولتی گرفته تا نظامی باید برای اجرای این پروژه وارد شوند.

رئیس جمهور تبیین کرد: ساختن آزادراه‌ها و پروژه‌های نظیر این نیز یکی از پرسودترین پروژه‌ها محسوب می‌شود و مردم باید با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اینچنینی هم خودشان را منتفع کنند و هم در توسعه کشور دولت را همراهی کنند.

*بدهکار ملت هستیم

روحانی در پایان خود و سایر مدیران را بدهکار ملت ایران دانست و بیان داشت: باید برای پرداخت دین خود به این نظام و مردم گام برداریم و بی تردید خداوند نیز ما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

انتهای پیام/ذ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک