سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۶۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ساعت ۸:۲
استاندار خراسان شمالی:

مدیرانی که اسناد خزانه را جذب نکنند اخراج می شوند/کالاهای اساسی ذخیره سازی شده اند

استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: برخی از مدیران استان نتوانستند اسناد خزانه را جذب کنند که کارت زرد برای آنان صادر کردیم و درصورتیکه نتوانند در مهلت مقرر این اسناد را جذب کنند کارت زرد دوم را دریافت خواهند کرد و اخراج خواهند شد.
مدیرانی که اسناد خزانه را جذب نکنند اخراج می شوند/کالاهای اساسی ذخیره سازی شده اند,

به گزارش خبرنگار عصر اترک،سید محسن ابراهیمی، رئیس خزانه معین خراسان شمالی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعلام کرد: در سال 96، اسناد خزانه به مبلغ 358 میلیارد تومان اسناد به خراسان شمالی اختصاص یافت که تا این لحظه فقط 150 میلیارد تومان آن برای استان جذب شد و مابقی هنوز  جذب نشده است.

به گفته ابراهیمی، در راستای جذب اسناد خزانه، 40 دستگاه اجرایی استان فقط 30 درصد از اسناد خزانه، 21 دستگاه اجرایی استان بین 30 تا 70 درصد از اسناد خزانه و 15 دستگاه اجرایی استان نیز بیش از 70 درصد از اسناد خزانه را توانسته اند، جذب کنند.

به گزارش عصر اترک، محمد رضا صالحی، استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه در همین باره اظهار کرد: به علت عملکرد ضعیفی که برخی از دستگاه های اجرایی استان در زمینه جذب اسناد خزانه داشته اند و نتوانسته اند اسناد خزانه را جذب کنند، برای آنان کارت زرد صادر کرده ایم و هشدار داده ایم که منتظر کارت زرد دوم باشید.

صالحی تصریح کرد: مدیرانی که تاکنون نتوانسته اند این اسناد را جذب کنند، درصورتیکه تا مهلت مقرر نیز نتوانند این اقدام را انجام دهند، برای آنان کارت زرد دوم را صادر خواهیم کرد که با صدور کارت زرد دوم حتما آنان را اخراج خواهم کرد.

وی گفت: با توجه به اختیاراتی که دارم اضافه کار، مزایا و تخصیص اعتبارات دستگاه هایی که مدیرانشان را اخراج کنم را قفل خواهم کرد.

به گزارش عصر اترک، استاندار خراسان شمالی در این جلسه در بخشی دیگر از سخن خود به موضوع مهمترین دغدغه های کنونی مردم درباره گرانی ها و آب نیز اشاره و تصریح کرد: مدیران، زمانی را برای فکر کردن خالی بگذارند تا راهکارهای اجرایی برای کاهش مشکلات مردم تدبیر کنند.

وی گفت: کشور ایران در حال حاضر در شرایط شکننده ای قرار دارد و آمریکا نیز طمع کرده است تا کشور ایران نتواند چهل و یکمین سالگرد پیروزی اش را جشن بگیرد.

وی اذعان کرد: درصورتیکه نتوانیم با مردم تعامل کنیم و به درستی به مشکلات مردم رسیدگی کنیم، آمریکا از وضعیت کنونی بهره برداری می کند و ایران را با چالش روبرو خواهد کرد.

صالحی در ادامه با بیان اینکه دولت برای واردات کالاها هیچ محدودیتی را اعمال نکرده است، این سوال را مطرح کرد: چرا کالا گران شد؟

وی همچنین با بیان اینکه طی سه ماه نخست امسال 90 درصد از ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشت و این امر موجب شد تا منابع ارزی دولت متزلزل شود، تاکید کرد: ریشه اصلی اعتراضات مردمی اخیرا نیز در زمینه بروز گرانی کالا بود.

وی تصریح کرد: باید بدانیم که سرمایه ملی بر منافع شخصی مقدم است.

استاندار خراسان شمالی خواستار شد: دولت و ملت دست در دست هم باید ریشه این گرانی ها را بخشکانند و گرنه آمریکا به آرزوی خود می رسد.

وی همچنین عنوان کرد: همه با یکدیگر با همدلی، کنارگذاشتن اختلافات و آتش بس بر این اختلافات به توسعه استان و کشور بپردازیم.

صالحی در خاتمه با یادآوری این مطلب که کالاهای اساس مورد نیاز مردم در کشور ذخیره سازی شده اند، اعلام کرد: در این زمینه هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

به گزارش عصر اترک، امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیشنهادات کلیات الحاق اراضی حلقه سنگ ( به مساحت کمتر از 10 هکتار) به محدوده شهر بجنورد به منظور احداث مسکن برای خانواده ایثارگران همچنین تامین اعتبار برای تکمیل 11 طرح پژوهشی ناتمام استان به مبلغ 100 میلیون تومان و تایید کلیات سند سازگاری با کم آبی در استان نیز با اخذ اکثریت آرای این شورا مصوب شدند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک