سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۰۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ساعت ۳:۴۲
در گفت و گو با عصر اترک اعلام شد:

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق بازرگانی خراسان شمالی با سرمایه گذاران خارجی

رئیس اتاق بازلرگانی خراسان شمالی از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان اتاق بازرگانی خراسان شمالی با شماری از شرکت های سرمایه گذاری خارجی در استان به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی فی مابین خبر داد.
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق بازرگانی خراسان شمالی با سرمایه گذاران خارجی,

محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: خراسان شمالی از ظرفیت ها و توانمندهای بالقوه بسیاری برای سرمایه گذاری برخوردار است.

وی با اشاره به روابط تجاری استان خراسان شمالی با 30 کشور دنیا، عنوان کرد: بیشترین روابط تجاری خراسان شمالی با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان همچنین چین، هند و عراق است.

وی همچنین افزود: استان خراسان شمالی با کشورهایی اروپایی از جمله ایتالیا، آلمان و فرانسه نیز روابط تجاری و اقتصادی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه به سفر چند روز گذشته 15 شرکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی به استان خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: در این سفر میان اتاق بازرگانی استان با این شرکت های سرمایه گذاری تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی نیز منعقد شد.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که توسعه اقتصاد شهری در خراسان شمالی از مهمترین رویکردهای اتاق بازرگانی استان است که البته تحقق این هدف نیازمند جذب سرمایه گذاران است، عنوان کرد: در سفر این سرمایه گذاران داخلی و خارجی به استان خراسان شمالی همچنین بسته های سرمایه گذاری استان به آنان ارائه شد.

صمدی افزود: در مذاکره با آنان 40 تفاهم نامه از جمله ساخت شهربازی، ساخت مجتمع های تفریحی و توریستی، تله کابین، احداث پارکینگ طبقاتی، ایجاد قطار شهری در استان با این سرمایه گذاران نیز امضا شدند.

فرور والتر، نماینده خاورمیانه شرکت سارتوری نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با ابراز خرسندی از سفر به استان خراسان شمالی، بیان کرد: طی سفر های بسیاری که به کشورهای مختلف داشته ام باید اعتراف کنم که هیچ گاه با چنین مردم مهربانی برخورد نکرده بودم که البته مراوده ام با این شهر ادامه دار خواهد بود.

والتر گفت: طی بازدید دو روزه ای که از شهر بجنورد داشته ام با ظرفیت های بالقوه بسیاری برای سرمایه گذاری مواجه شدم.

داوود ندیم، مشاور سرمایه گذاری شهرداری های کشور نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک، اظهار کرد: بانک سرمایه گذاری اروپا نیز اعلام کرده است که مقرارتش را اصلاح خواهد کرد تا شرکت های اروپایی بتوانند با کشور ایران همکاری تجاری داشته باشند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک