سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۳/۲۵/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۳:۲۵ - اذان ظهر:۱۲:۳۶:۵۱ - اذان مغرب:۱۹:۲۸:۴۴
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۷۶۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ساعت ۱۱:۸

قیمت انواع کالاهای اساسی در بازارهای جهانی/سومین روز افزایشی بورس‌های آسیا

امروز در بازارهای جهانی روی خوش طلای سیاه، فلزات اساسی و بورس‌های جهانی بود اما قیمت طلا و محصولات کشاورزی کاهش قیمت داشتند.
قیمت انواع کالاهای اساسی در بازارهای جهانی/سومین روز افزایشی بورس‌های آسیا,

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، قیمت انواع کالاهای اساسی،‌فلزات و بورس‌های جهانی ارائه می‌شود،‌ دانستن این قیمت‌ها برای فعالان اقتصادی بسیار مهم است.

امروز قیمت طلا کاهش داشت و هر اونس از این فلز با 1.7 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1255 دلار معامله شد. قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته 43 دلار کاهش داشت. 

* قیمت نفت افزایش یافت

قیمت طلای سیاه امروز افزایشی بود و نفت برنت با 46 سنت افزایش به 78 دلار و 53 سنت معامله شد. افزایش قیمت طلا بیشتر متأثر از تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه ایران است که گفته می‌شود حداقل یک میلیون بشکه صادرات نفت ایران را کاهش خواهد داد.

*افزایش قیمت انواع فلزات اساسی

امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع فلزات اساسی به غیر از روی افزایشی بود. مس، آلومینیوم و قلع افزایش‌هایی به ترتیب 108 دلار، 41 دلار و 320 دلار افزایش یافت. قیمت روی امروز با 30 دلار کاهش در هر تن معامله شد. البته فلزات گران‌بهای پلاتینیوم و پالادیوم هم کاهش‌های 2.13 دلار و 6.73 دلار داشتند. 

* کاهش قیمت اکثر محصولات کشاورزی 

امروز در بازارهای جهانی قیمت ذرت، گندم، یولاف، برنج سخت، سویای خوراکی و روغنی، کانولا، شکر، کاکائو، اتانول و دام همه کاهشی بودند. در هر بوشل گندم 6.75 دلار، ذرت 75 سنت، سویا 2.75 دلار و کاکائو 22 دلار کاهش داشتند. در گروه محصولات کشاورزی تنها قهوه و کتان با افزایش‌های اندک 97 سنت و 3 سنت را داشتند.

*سومین روز افزایشی ارزش سهام بازارهای بورس آسیا  

امروز در بازارهای جهانی ارزش سهام بازارهای بورس آمریکا، اروپا و آسیا افزایشی بود. بازارهای بورس آسیا هم سومین روز افزایشی خود را دارد. 

شاخص داوجونز امروز 1.31 درصد، شاخص S&P به میزان 0.88 درصد، شاخص کامپوزیت 0.88 درصد افزایش داشت. همچنین در بازارهای بورس اروپا شاخص یورواستاکس 0.35 درصد، FTSE به میزان 0.93 درصد، شاخص دکس 0.38 درصد در بازارهای آسیا هم شاخص نیکی ژاپن، تاپیکس و هنگ‌سنگ افزایش‌هایی به ترتیب 0.66 درصد، 0.25 درصد و 0.34 درصد داشتند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک