پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۵۸:۲۰ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۲۵ - اذان مغرب:۱۷:۴۳:۳۵
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۷۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ساعت ۵:۵۷

تکمیل سه‌گانه سعید زیباکلام/افسانه‌های منتقد صریح در بازار کتاب

تازه‌ترین کتاب سعید زیبا کلام به عنوان افسانه‌های بیشتر! راهی کتابفروشی‌ها شد.
تکمیل سه‌گانه سعید زیباکلام/افسانه‌های منتقد صریح در بازار کتاب ,

به گزارش خبرنگار مهر، نشر اسم در تکمیل سه‌گانۀ آثار خود با سعید زیباکلام استاد دانشگاه، کتاب افسانه‌های بیشتر را منتشر کرد.

زیباکلام که این روزها با برخی اعتراض‌های صریحش به وضع موجود شهره است در مقدمۀ این اثر نوشته است: اجزای این کتاب بیشتر از بیست سال است که در قلب و جانم در حال انعقاد و پخته‌شدن است. و این یعنی آثار زیادی طی مدتی طولانی در تقویم آن نقش داشته‌اند، به طوری که محال است بتوانم به درستی هم نام تمام آن آثار را ببرم و هم چیستی میزان تاثیرگذاری‌شان را تعیین کنم. با این وصف اگر بخواهم از میان آن آثار به ذکر تنها یکی اکتفا کنم که به نظر خودم بیش‌ترین و ژرف‌ترین تاثیر را داشته، ‌بی‌تردید باید از کتاب الله حکیم نام ببرم. آن که به طرز غیرقابل مقایسه با سایر کتب، گهگاه تمام قلب و جانم را زیر و رو می‌کرد و دگرگون و منفجر می‌کرد.

این استاد فلسفه دانشگاه تهران در ادامه مقدمه خود می‌نویسد: باید اذعان کنم محتوای هر یک از رساله‌های این کتاب محصول جوششی درونی بوده، وامداری منحصر بفردی به هیچ مکتب و مشرب خاصی ندارد. این مجموعه از افسانه‌ها را افسانه‌های بیشتر! نامیده‌ام از آن روی که جلد دوم کتاب افسانه‌های آرام‌بخش نیست. زیرا اگرچه افسانه‌های مندرج در این کتاب هم آرام‌بخش و تسکین‌بخش‌اند و شباهت یا ربطی اینجا و آنجا به برخی افسانه‌های مندرج در آن کتاب دارند.

افسانه های بیشتر! جدیدترین تاملات انتقادی و صریح زیباکلام است که به بازخوانی مبانی اندیشه سیاسی و دینی پرداخته و بیشتر از اینکه نسخه‌ای برای حل مشکلات نظری باشد، محلی برای طرح پرسش‌های نظری صریح و بی‌پیرایه این استاد عدالتخواه است.

افسانه گوهر ناب تعقل، افسانه ذات فلسفه، افسانه ماهیت اقناع، افسانه ررویکرد استدلالی توجیهی اثباتی انبیا، افسانه اثبات الهی بودن قرآن حکیم، افسانه لولوی نسبی انگاری عناوین رساله ها و فصلهای جدیدترین کتاب این نویسنده و استاد دانشگاه تهران است.

کتاب افسانه های بیشتر سعید زیباکلام با طرح جلد معنادارش ۲۰۰ صفحه دارد و از سوی انتشارات اسم روانه کتابفروشی‌ها شده است.

 نشر اسم پیش از این کتاب‌های «عقل و استدلال و عقلانیت» و «افسانه‌های آرام‌بخش» را از زیباکلام منتشر کرده بود. 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک