سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۸/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۱:۵۱ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۸:۰۸:۳۴
بجنورد
۳° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۷۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ساعت ۵:۱۴

ساختار اجرایی کمیته صیانت از منابع آب خراسان شمالی شکل گرفت

ساختار اجرایی کمیته صیانت از منابع آب خراسان شمالی تشکیل شد و بر این اساس دبیرخانه اجرایی این کمیته با مدیریت معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری و با همکاری شرکت آب منطقه ای استان فعالیت می کند.
ساختار اجرایی کمیته صیانت از منابع آب خراسان شمالی شکل گرفت,

به گزارش گروه دریافت خبر عصر اترک، معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری خراسان شمالی در نشست کمیته صیانت از منابع آب استان که با رویکرد تشکیل ساختار اجرایی این کمیته برگزار شد، گفت: پنج اولویت راهبردی در دستور کار کمیته صیانت از منابع آب استان است که نقشه راه اجرایی کار را مشخص می کند.

سید ابراهیم محجوب اظهار داشت: حفاظت انتظامی و قضایی از منابع آب سطحی و زیرزمینی، مدیریت و بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت، بازچرخانی منابع آب، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی عمومی منابع آب و همچنین امور هماهنگی پشتیبانی و نظارت، راهبردهای اصلی در کار این کمیته است.

وی افزود: برای تحقق هر یک از این راهبردها، کارگروه هایی با همان نام تشکیل می شود که با تعریف اقدامات مورد نیا، وظایف هر یک از دستگاه های مجری و همکار مشخص می شود.

بر اساس این گزارش، منابع آبی استان 863 هزار نفری خراسان شمالی با چهار هزار و 392 حلقه چاه، 627 رشته قنات و 2 هزار و 635 دهنه چشمه به علت خشکسالی ها در وضعیت بحرانی قرار دارد.

آب های سطحی استان شامل رودهای متعددی است که از ارتفاعات آلاداغ و کپه داغ سرچشمه می‌گیرند. مهم‌ترین رودهای استان عبارت از رود اترک و رود قره‌سو است.

از 11 دشت استان، چهار دشت ممنوع، چهار دشت ممنوع بحرانی و سه دشت آزاد است.

بر این اساس وضعیت منابع آب استان در شرایط مناسبی قرارندارد به همین دلیل برای ذخیره سازی و استفاده بهینه از منابع آب، سدهای چری، بارزو، شورک، بیدواز و شیرین‏دره از جمله سدهای در حال بهره‏برداری است.

انتهای پیام /

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک