چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۲۰/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۱۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۱۴ - اذان مغرب:۱۸:۱۰:۲۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ساعت ۶:۲۸

میراث علمی مریم میرزاخانی در «چرخ» مرور می‌شود

مگردیچ تومانیان پیشکسوت علم ریاضیات و عضو فرهنگستان علوم امشب مهمان برنامه «چرخ» می‌شود.
میراث علمی مریم میرزاخانی در «چرخ» مرور می‌شود,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی‌ شبکه چهار سیما، مجله علمی‌ و فرهنگی چرخ شبکه چهار سیما امشب ۲۳ تیر، با حضور مگردیچ تومانیان عضو فرهنگستان علوم به مناسبت سالگرد فوت مرحوم مریم میرزاخانی به بررسی وضعیت علوم پایه در ایران و نقش و اهمیت آن در کشور می‌پردازد.

همچنین یاسمن فرزان دکترای فیزیک و پژوهشگر ذرات بنیادی از دیگر مهمانان برنامه است که به صورتی تلفنی با برنامه ارتباط برقرار می‌کند.

مریم میرزاخانی متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران، ریاضیدان ایرانی و استاد دانشگاه استنفورد بود. وی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز است. این نابغه ریاضی ایران از چهار سال قبل به سرطان مبتلا شد و در نهایت ۲۴ تیرماه  سال گذشته دار فانی را وداع گفت.

بخش «صندلی علم سنج» برنامه «چرخ» که به سراغ سلبریتی‌ها و هنرمندان شاخص امشب گیتی خامنه از مجریان محبوب و قدیمی‌ تلویزیون مهمان این بخش از برنامه می‌شود و به درستی یا نادرستی هفت باور رایج علمی‌ بین مردم پاسخ می‌دهد.

در بخش «اتاق دانشمند» که مخاطبان با سبک زندگی دانشمندان آشنا می‌شوند، امشب رضا ندرلو استاد داشنگاه تهران از زندگی و کتابش با عنوان «اطلس خرچنگ‌های خلیج فارس» با مخاطبان سخن می‌گوید.

سری جدید مجله علمی‌ شبکه چهار سیما با عنوان «چرخ» از شنبه ۱۶ تیر به تهیه کنندگی الهه بهبودی و سردبیری محمد جباری کار خود را آغاز کرده و  به صورت هفتگی شنبه‌ها ساعت ۲۱ با اجرای محمدرضا مقدسیان و حسین فروتن از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک