چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۵/۲۲/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۳:۲۷:۴۶ - اذان ظهر:۱۲:۴۱:۵۹ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۲۱
بجنورد
۱۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۰۸۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ساعت ۱۲:۲۳

رکوردهای بیشماری که در فینال جام جهانی شکسته شد

فرانسه در یک مسابقه جذاب ۴-۲ از سد کرواسی گذشت و برای دومین بار قهرمان جهان شد.
رکوردهای بیشماری که در فینال جام جهانی شکسته شد,

به گزارش مشرق، فرانسه با پیروزی مقابل کرواسی برای دومین بار قهرمان جهان شد. قهرمانی فرانسه به معنای آن است که دیدیه دشان بعد از ماریو زاگالوی برزیلی و فرانتس بکن باوئر آلمانی به سومین فردی تبدیل می‌شود که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان سرمربی قهرمان جهان می‌شود. اما این تنها نکته جذاب فینال نبوده است. ما با استفاده از آمار اوپتا به سایر نکات جالب مسابقه پایانی خواهیم پرداخت:

-فرانسه بعد از برزیل ۱۹۷۰ (برتری ۴-۱ مقابل ایتالیا) به نخستین تیمی تبدیل شد که در مسابقه فینال جام جهانی ۴ گل به ثمر می‌رساند.

-بعد از فینال جام جهانی ۱۹۵۸ که با برتری ۵-۲ برزیل مقابل سوئد همراه شد، فینال جام جهانی ۲۰۱۸ در کنار فینال جام جهانی ۱۹۶۶ (برد ۴-۲ انگلیس برابر آلمان غربی) پر گل ترین فینال جام های جهانی بوده است.

-کیلیان ام‌باپه با ۱۹ سال و ۲۰۷ روز سن به دومین بازیکن جوانی تبدیل شد که موفق به گلزنی در فینال جام جهانی می‌شود. رکورد جوان ترین گلزن فینال جام های جهانی همچنان در اختیار پله است که در فینال جام جهانی ۱۹۵۸ با ۱۷ سال و ۲۴۹ روز سن در مقابل سوئد گلزنی کرد.

-آنتوان گریزمن اکنون ۱۰ گل در رقابت های معتبر (جام جهانی+یورو) گلزنی کرده است. در تیم ملی فرانسه تنها ۳ بازیکن آمار بهتری نسبت به گریزمن در این زمینه دارند؛ میشل پلاتینی (۱۴)، ژوست فونتین (۱۳) و تیری آنری (۱۲)

-پل پوگبا به نخستین بازیکن تاریخ باشگاه منچستریونایتد تبدیل شد که در فینال های جام جهانی گلزنی می‌کند. همچنین بعد از امانوئل پتی (گل به برزیل در فینال ۹۸) پوگبا نخستین بازیکن لیگ برتری است که در یک فینال جام جهانی موفق به گلزنی می‌شود.

-گل خارج از محوطه جریمه پوگبا به کرواسی اولین گل خارج از محوطه فینال ها بعد از گل مارکو تاردلی در فینال ۱۹۸۲ مقابل آلمان غربی بود.

-بعد از هلند ۱۹۷۴ (شکست ۲-۱ به آلمان غربی) کرواسی نخستین تیمی است که در اولین تجربه حضور در فینال شکست می‌خورد.

-ایوان پریشیچ با زدن گل در فینال از داوور شوکر گذشت و حالا هیچ بازیکنی به اندازه او روی گل های کرواسی در رقابت های معتبر اثرگذار نبوده است. (۷ گل و ۴ پاس گل)

-پریشیچ بعد از مارکو ماتراتزی در فینال جام جهانی ۲۰۰۶، دومین بازیکن تاریخ مسابقات است که در یک فینال جام جهانی هم پنالتی می‌دهد و هم گل می‌زند.

-ماریو ماندژوکیچ بعد از ارنی برندتس هلندی (مقابل ایتالیا در جام جهانی ۱۹۷۸) دومین بازیکن تاریخ مسابقات است که در یک مسابقه هم دروازه حریف را باز می‌کند و هم دروازه تیم خودی را.

-مانژوکیچ بعد از فرانس پوشکاش، زولتان ژیبور، گرد مولر و زین الدین زیدان پنجمین بازیکن تاریخ است که هم در فینال لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپا و هم در فینال جام جهانی موفق به گلزنی می‌شود.

منبع: وب سایت برنامه نود
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک